Jürgen Veber: ´Absoluutselt iga viimane kui trikk on ehtne´

Buduaar leidis Elu24 poolt tehtud huvitava intervjuu  tänavu Kroonika poolt kõige seksikamaks meheks kuulutatud  trikimehe Jürgen Veberiga. Toome lahedamad küsimused ja vastused ka teile lugemiseks välja!

Buduaar leidis Elu24 poolt tehtud huvitava intervjuu tänavu Kroonika poolt kõige seksikamaks meheks kuulutatud trikimehe Jürgen Veberiga. Toome lahedamad küsimused ja vastused ka teile lugemiseks välja!
 
Kui vanalt hakkasid trikitama?
Trikitamisega tegelema hakkasin juba 6-aastaselt. Siis tegin nii öelda esimesed sammud selles vallas. Mäletan, et vaatasin ühe mustkunstniku Las Vegases salvestatud esinemist rohkem kui 200 korda, hetkeni, mil lint lihtsalt puruks läks, lootuses, et äkki saan ükskord aru, kuidas ta seda kõike teeb. See oli aga asjata ja nii ei jäänudki mul muud üle, kui hakata ise lahendust välja töötama. Esimese väikese nõksu sain selgeks, kui esmasest õppimisest oli möödas pea pool aastat. Algul tegelesingi mustkunsti trikkide ja illusioonide väljatöötamisega. Aktiivsemalt esinema hakkasin alles viis aastat tagasi, alustades erinevatest koolidest, rahvamajadest ja huvikeskustest.

Kas kõik trikid on ehtsad või lihtsalt kaamerapete (lased kaamerale stopp panna ja siis koogid nt. karpidesse) ja inimesed mängivad kaasa?
Absoluutselt iga viimane kui trikk on ehtne. Olen teinud kokku umbes 40 saadet ja igas saates on 5-10 trikki ja illusiooni. Eesti on nii väike, et siin tuleks selline kokkumäng ja sohk inimestega väga kiiresti välja. Täpselt sama lugu on nn kaamerapetetega. Samuti kaotaks saade sellisel juhul oma igasuguse mõtte.

Kas kasutate mõnda trikki vahel oma huvides ka ära? Näiteks oma tahtmise saamiseks vms? Või teete neid ainult lõbu pärast?
Ei, mitte kunagi! Minu jaoks on mustkunst ainult inimeste meele lahutamiseks.


Refereeritud intervjuu täistekst Elu24 veebilehel

 

/Toimetas: Helena-Reet Ennet, peatoimetaja/