Reklaam sulgub sekundi pärast

Kauni ja koduse pediküüri nipid

Pediküür on lõõgastav hooldus, mis lõdvestab peale jalgade ka kogu organismi. Seda on võimalik teha kodus ja see võtab aega vaid pool tundi. Tulemust aga saad nautida mitu nädalat.

Pediküür on lõõgastav hooldus, mis lõdvestab peale jalgade ka kogu organismi. Seda on võimalik teha kodus ja see võtab aega vaid pool tundi. Tulemust aga saad nautida mitu nädalat.

Pediküüriks vajad:

atsetoonivaba küünelakieemaldajat,

vatipatju,

küünetange,

keskmise karedusega küüneviili,

apelsinipuust pulka küünenahkade tagasilükkamiseks,

koorijat, jalaviili ja pimsskivi,

niisutajat,

paari pehmet käterätti,

jalavanni või muud anumat.

 

Tee kaunis pediküür nii!

Alusta atsetoonivaba küünelakieemaldaja ja vatipatjadega, et eemaldada vana küünelakk. Ole ettevaatlik, et mitte kahjustada küüneplaati või seda ümbritsevat nahka. 

Kasta jalad sooja vanni, kuhu on lisatud soolasid, mis toidavad ja pehmendavad nahka. Hästi sobib meresool, lisa seda vette kaks teelusikatäit. Leota jalgu umbes 10 minutit. Kui jalad on pehmed, on pediküüri tegemine märksa kergem. Soovi korral aseta vannipõhja kivikesi või midagi puust, millele jalgu surudes saad õrna punktmassaaži teha. 

Koori jalad, tehes ringijaid ja ülespoole suunatud liigutusi. Soovi korral valmista koorija kodus ise. Selleks lisa oliiviõlile lusikatäis meresoola või valmista ise laimi-suhkru värskendav jalakoorija. Selleks vajad kolme laimi, 2 tl suhkrut (näiteks demerara suhkrut), 1 tl magusa mandli õli, värskelt hakitud mündilehti, 5 tilka laimi või sidruniessentsiõli. Tükelda laim väiksemateks tükkideks, aseta blenderisse ning püreesta seni, kuni moodustub ühtlane mass. Lisa segule mandliõli, suhkur, mündilehed ja essentsiõli. Kasuta kohe.

Kui kasutad mõnd vannisoola, uuri hoolikalt, kas see sisaldab lisaks sooladele ja eeterlikele õlidele ka mõnda niisutavat õli. Kui mitte, lisa teelusikatäis külmpress-oliiviõli ning niisutav ja pehmendav jalavann ongi valmis! 

Võimalusel ja vajadusel raspelda jalad. Selleks hõõru paksenenud kohta, kuni see tundub käega katsudes pehme. Ole ettevaatlik, liigne raspeldamine võib jalad valulikuks muuta, ka ei tohi jalgu raspeldada, kui need on kuivad. Raspeldamisel ära kasuta jõudu, kihid muutuvad õhemaks, kui viilid järjepidevalt, vahepeal niisuta rasplit.

Tõsta jalad rätikule ja kuivata. Määri jalapaksenditele pehmendavat kreemi või oliiviõli. Lase mõni minut toimida. 

Et paks nahk tagasi ei kasvaks, kanna kandadele toitvat kreemi. Hästi sobib selleks ka looduslik mesilasvaha. 

Küünte lõikamiseks sobivad kõige paremini küünetangid – nii väldid küüneplaadi liigset painutamist ja kahjustamist. Kui sa kannatad sissekasvavate küünte all, on parim lahendus anda küüntele lõigates kandilisem kuju – nii väldid nende taas sissekasvamist. 

Pärast lõikamist kasuta viili, et küüntele lõplik kuju anda. Kasuta keskmist või peenemat viili – liiga kare viil teeb rohkem kahju kui kasu. Viilimise juures on oluline silmas pidada, et viilitaks vaid ühes suunas, edasi-tagasi viilimine muudab lõppkokkuvõttes küüned hoopis hapramaks. Seevastu ühes suunas viilimine teeb küüned ajapikku tugevamaks. 

Varbaküünte juures on kuju määrav. Küüs ei tohiks ulatuda üle varba otsa. Seejärel viili küüne ääred kerge nurga all nii, et küüs varvaste kokkusurumisel naha sisse ei pressiks – pärast küünte lõikamist viili alati küünenurgad ümaraks. Jälgi, et küüneäärtesse ei jääks teravaid nurki ega lausa kidasid, mis võivad hakata naha alla kasvama. 

Kui oled viilimise lõpetanud, tõuka apelsinipuust pulgaga ülekasvanud küünenahad tagasi, võid sealjuures appi võtta ka küünenahapehmendaja või küüneõli. Kui jalgu on leotatud, on see protseduur märksa kergem. 

Masseeri jalgu aeglaselt ning lõdvestu. Võta kahe käega ühe jala päkast kinni nii, et pöidlad jäävad talla alla ja painuta ning õrnalt ava päkk ülespoole. See on jalgadele hea, kui oled kontsakandja. 

Kanna jalgadele niisutav kreem. 

Enne küünte lakkimist võta tükk pehmet paberit, tee sellest riba ning lappa varvaste vahele. Siis pole varvaste eraldajat vajagi. 

Kui alustad lakkimisega, pühi kreem küüntelt. Laki küüned, soovi korral joonista kaunistusi, kasutades selleks hambatikku ja peenikest pintslit. Lõpetuseks kanna peale pealislakk. 

Kui varbaküüned on väga krobelised, kasuta kerget matti küünelakki. 

Kui ei ole aega varbaküüsi lakkida, kasuta küüneõli. 

Kui tahad, et lakk püsiks ilusasti peal viis päeva, kasuta pärlmutterlakki, see ei näita väikseid pragusid välja. 

Lakk kuivab maksimaalselt 10 minutit, veel kümne tunni jooksul see aga kinnistub. Seega võid selle aja jooksul küünele rõhudes lakitud pinna rikkuda. 

Et jalad pehmed püsiksid, kreemita neid sama tihedalt nagu oma käsigi. Et jalad hommikul pehmed oleksid, kreemita neid õhtul ja tõmba ööseks jalga villased sokid. 

 

 

Mari Ojasaar / Buduaar Shopping