Kaunis välimus – laseriga?

Kaunis välimus – laseriga?

Kuulen  juba mitmendalt sõbrannalt, et Medemis on see koht, kus nemad abi saavad erinevate nahaprobleemide korral. Ja kuna suvepäike on jätnud oma jälje pigmendilaikudena ka minu põskedele, siis otsustan minna konsultatsioonile uurima, kuidas Medemise uus laser saaks mind aidata.

Kuulen  juba mitmendalt sõbrannalt, et Medemis on see koht, kus nemad abi saavad erinevate nahaprobleemide korral. Ja kuna suvepäike on jätnud oma jälje pigmendilaikudena ka minu põskedele, siis otsustan minna konsultatsioonile uurima, kuidas Medemise uus laser saaks mind aidata.

Medemise ilukliinik on hommikul vara vaikne, aga tegus. Arstid teevad ettevalmistusi algavaks päevaks ja aeg-ajalt heliseb telefon. Nägusas lobbys on hämar ja hubane, nagu oleks saabunud ilusalongi. Kuid kui hiljem saan kiigata protseduuride tubadesse, siis on need professionaalsed arstide töötoad – puhtad ja kliinilised.

Mind võtab vastu Jevgenia Makarova ja tutvustab mulle Medemise laserit Lumenis UltraPulse. Saan teada, et Lumenis on maailmas tuntud kui väga luksuslik ja kvaliteetne bränd, üks maailma tippudest. Eestis on see ainus selline masin ja protseduure teostab arst Sergei Sarap, kes on töötanud laseritega üle 10 aasta.

UltraPulse on masin, mis näeb välja nagu iga teinegi masin arstikabinetis, kuid sellega saab korda saata väga erinevaid asju ja lahendada palju probleeme: eemaldada pigmendilaike ja arme, kaotada ära kapillaare ja vähendada poore. Laseriga saab ka nooreks ja sellega saab eemaldada kortse tervelt näolt. Vananemisvastane toime seisneb selles, et masin pinguldab nahka ja stimuleerib kollageeni tekkimist. Laserist on abi ka erinevate nahahaiguste korral.
Erinevaid protseduure tehakse eri laserrežiimide ja otsikutega, näiteks pisike kapillaar ei vaja nii võimast laserit kui sügav korts. Protseduuride erinevus seisnebki laserlainete pikkuses ja sügavuses.

Mind huvitab endiselt pigmendilaikude eemaldamine. Uurin, et mitu korda peab protseduure tegema, et kasu oleks? Minu suureks rõõmuks piisab tavaliselt ühest protseduurist, kuid muidugi peab nahk taastuma sõltuvalt probleemi raskusest kuni kaks nädalat. Peale protseduuri on nahk õrn ja punetav ning talle peab andma aega paraneda.
Kuna vanus on ka juba selline, et näo toonus ja kortsud hakkavad muret tegema, siis uurin ka selle protseduuri kohta. Ka siin on efekt kohene ning kasvav – poole aasta jooksul saab imetleda päev päevalt kaunimaks muutuvat nahka. Efekt püsib kuni viis aastat ning tulemus on sarnane kiruginoaga. Kuid pole arme ega õmblusi ja sellevõrra on Lumenis UltraPulse ohutum kui ilulõikus.

Kõige populaarsem protseduur ongi noorendamine. Aga muidugi ka pigmendi eemaldamine, sünnimärkide ja nahadefektide eemaldamine.
Laser tundub siiski veidi hirmutav ja uurin, kas protseduur on ka valus? Kuid ravi toimub tuimestusega, ja tunda on väikest kihelust.
Panen endale protseduuri aja kirja ja alustan pisivigade eemaldamisest, aga kes teab… Laseriga noorust säilitada ei tundugi enam nii ulme.
Kõik tahavad ju endale noort veatut nahka – käivad kuulujutud, et laseriga säilitab oma nooruslikku välimust ka Jennifer Aniston:)

Buduaari ilutoimetus