Kevade moelemmik on mereteema GALERII!

Algava kevade moemeeleolu on helge ja nostalgiline ning hooaja suurimaks lemmikuks on mereteemaline stilistika, mis võlub oma lihtsate joonte ja puhaste toonidega. Lõigetes püüab pilku vallatu retro – kurvikad 50ndad ja 70ndate sihvakas siluett ning ajastust pärit romantilised lillemustrid. Hotel Nordic Forum spaas näitas Kaubamaja värsket kevadmoodi ning modellide seas astus üles ka lauljatar Eda-Ines Etti!

 

Algava kevade moemeeleolu on helge ja nostalgiline ning hooaja suurimaks lemmikuks on mereteemaline stilistika, mis võlub oma lihtsate joonte ja puhaste toonidega. Lõigetes püüab pilku vallatu retro – kurvikad 50ndad ja 70ndate sihvakas siluett ning ajastust pärit romantilised lillemustrid. Hotel Nordic Forum spaas näitas Kaubamaja värsket kevadmoodi ning modellide seas astus üles ka lauljatar Eda-Ines Etti!

„Kevad on täis võrratut ilu moemaailma kullafondist, kuid pildil on ka uusi säravaid ideid, julgeid värve ja põnevaid printe,“ rääkis Tallinna Kaubamaja loovjuht Kristina Herodes. „Rahutud ajad maailmas on toonud moepilti turvalisemad teemad ja muutnud stiilikeele lihtsamaks – tagasi on energiast pakatav sportlikkus ja rõivaste minimalistlik tahk.“

Kes tahavad sel hooajal kindla peale

välja minna, võiksid Kristina Herodese sõnul teha panuse šikile mereteemale. „Mereteema võlub oma puhaste kontrastide ja selgete mustritega, millele sel hooajal lisavad põnevust ootamatud värvid ja naiselik siluett,“ lausus Herodes. „Ka triibumuster on kevade tõeline hitt ja seda põhjusega – triipudega on asju imelihtne kokku sobitada ja mõne uue lisandiga saab merehõngulist pluusi või kleiti kanda pea igavesti.“

Teine tõeliselt isuäratav teema on lillemustrid, mis vallutavad suve hakul ilmselt paljude romantikute südamed. Kevadine moepalett on ahvatlevalt rikkalik – esindatud on nii hõrgud pastellid, optimismist ülekeev kirkus kui õhkõrnalt nahaga ühte sulavad puuderkreemi tooni rõivad. Kõige olulisemaks tooniks on sinine, milles näevad lummavad välja nii riided, kingad, ehted kui silmalaud. Lisaks terve palett mahlaseid roosasid, oranž, kollane ja roheline ning värvikirevuse tasakaalustamiseks on pildil must, valge ja hall.

Võrratut naiselikkust toovad sel kevadel moodi liivakellalõikelised 50ndad. „Kevade üks ilusamaid visioone on kurvikas moediiva, kes istub päikselises kuurordis, kübar juustele sätitud ja kahar seelik laiali laotatud,“ kirjeldas Kristina Herodes. „Liivakellakuju välja tuua ei ole ka sugugi keeruline – kaasa saab aidata salapesuga ning rõhutada taljet peenikese vööga.“ Täiesti teistsuguse silueti loovad 70ndate alt avarduvad lõiked – asümmeetrilised pikad kleidid, lõputute lõhikutega seelikud ja alt laienevad püksid. Selles kümnendis annavad tooni eksootika ja safariteema, millest kindlasti tasub tutvust teha kiskjate ja roomajate mustritega, mis istuvad stilistikasse nagu valatult. Eriti kuum trendihitt 70ndatest on narmad, mis liigutustele hoogu lisavad.

Kogu elegantse moe üledoosi kõrval ei saa läbi ka väikese mässuta. Mereteemade ja lilleplahvatuse kõrval pakub alternatiivi veel kolmaski stiil – karmiilmeline punk, mis rõivad puruks käristab, värviplekkidega üle pillub ja metalliga kaunistab.

 

Meestemood toob samuti meretemaatikat

Ka meestemoes on sel kevadel esikohal mereteemaline stilistika, mille motiivid – triibud, ankrud, lained ja köied viivad mõtted töö tegemise asemel hoopis mõnusamale merereisile. „Nädalalõpu stiil on meestel pehme ja puuvillane. Triikrauda kasutada ei ole vaja – sissekantud tunne ja kerge korts vaid lisavad sarmi,“ soovitas Kristina Herodes. „Vabameelselt šiki stiili saavutamiseks vali pintsak näiteks puuvillast või teksakangast ja juurde paar puuvillapükse, mille allääred võiks hooletult üles keerata.“

Moeareenil on sel aastal korralikult kanda kinnitanud supermaskuliinne kaherealine pintsak. Seda range iseloomuga rõivast on eriti cool kanda vabama komplektina, näiteks teksapükste kõrval. Uuendusena on ka trükistest meesteriietel saanud justkui omaette kunstiliik – kõik fantaasiarikas värviplekkidest kuni koomiksiteni on sel hooajal aktuaalne.

Elegantsemat stiili austavad mehed võiksid sel suvel rõivastuda üleni heledatesse toonidesse või investeerida hoopis erksasse värvi. „Erksa särgi ja kudumi kõrval on täna tegijaks ka värvikas pintsak. Proovi näiteks punast – kohe on paigas, kellele seltskonnas kõige kõvem sõna kuulub,“ soovitas Kristina Herodes. „Samas on teada tõsiasi, et härrasmees üleni heledas mõjub naistele nagu magnet – küllap on see alateadlik paralleel rüütliga valgel hobusel või mine tea.“

Buduaar.ee