Kristiina Aigro talvised stiilinipid!

Kristiina Aigro talvised stiilinipid!

Endine miss ja saatejuht Kristiina Aigro on värskelt uues ametis – ta töötab nüüd Bastioni loovjuhina. Moemajas töötades tuleb end pidevalt uute trendidega kursis hoida. Kristiina on lahkelt nõus meiega oma talviseid stiilinippe jagama!  

Endine miss ja saatejuht Kristiina Aigro on värskelt uues ametis – ta töötab nüüd Bastioni loovjuhina. Moemajas töötades tuleb end pidevalt uute trendidega kursis hoida. Kristiina on lahkelt nõus meiega oma talviseid stiilinippe jagama!

Mis on sel sügisel moes?

Mood on kunst, mille on loonud disainerid ja selle sügise moeks on Pablo Picasso. Erinevate moemajade kollektsioone võrreldes võib täheldada nelja erinevat suunda nagu Picasso loomingulises perioodis. Sinine, Kubismi, Aafrika ja Roosa periood. Esiteks sügise lemmikud: sügavad tumedad toonid omavahel märkamatult segatud. Ranged klassikalised lõiked. Teiseks loodusliku mustri allutamine klassikaliste lõigete järgi. Mänglev kergus erinevate geomeetriliste vormidega, kubistlik muster, pepiitamuster. Kolmandaks erinevad eksootilised loomamustrid. Pruun leopardimuster on kasutusel juba mitu hooaega, sel sügisel lisandub valge leopardimuster nii sallide, jakkide kui ka mantlitena. Neljandaks kõrgekvaliteediliste luksuslike materjalide kasutamine. Rõõmsameelsus ja värviküllus. Chanelilikud jakid ja õrnast pitsist kleidid-pluusid. Erksad väljapaistvad toonid nagu päevalille sügav kollane, küpse vaarika roosa ja särav sinakas-roheline.  

Millised on olulised detailid mantlitel Eestimaa kliimas?

Põhjamaa kliima jaoks on ainuõige valik hiiglaslikult suur mantlikrae, mis on parim kaitse muutlike, tuuliste ja vihmaste ilmade eest. Teine oluline detail on mugavad taskud, kuhu saab alati külma eest käed peita. Kolmas selle hooaja trend on laialõikelised mantlid ilma vööta. Sinna alla annab vajadusel mitu kampsunit panna.

Millised aksessuaarid on sel hooajal moes?

Mina soovitaksin naistele muretseda laiaääreline 70-ndate stiilis kübar. Peale selle, et see muudab iga riietuse stiilseks, kaitseb see tuule-vihma-tormi eest. Väike nipp, mida ise kasutan õhtul välja minnes: peida kübara alla kaunid lokid, mis muidu niiske ilmaga koheselt välja vajuvad. Toimib alati hästi igas olukorras.  

Kas eelistad kodumaist või välismaist toodangut?

Viimastel aastatel eelistan aina rohkem eesti moeloojate toodangut ja seda puhtpraktilistel põhjustel. Eestis toodetud rõivad on kõrge kvaliteediga, hästi hooldatavad ja sobivad meie kargesse kliimasse. Kapis seisvaid kaunis-rõivaid on aastatega kogunenud liigagi palju, mida igapäevaselt ei saa kanda.

Millise rõivastusega valmistud eelolevaks külmaks talveks?

Olen olnud lühikeste jakkide-mantlite kandja, kuid viimased paar pikka talve on oluliselt minu ülerõivaste valikuid mõjutanud. Kapis on esmakordselt mitu kõrge kraega mantlit, mida saab vajadusel mitu korda päevas vahetada, sest lörtsist tilkuvat mantlit ei saa õhtul teatrisse minnes enam selga panna.

Oled Bastioniga koostööd teinud juba pikki aastaid, mis Sind Bastioni juures võlub?

Kõik asjad on läinud loomulikku rada pidi ja tulnud õigel ajal. Kõige olulisemad on inimesed.

Mis on suurimad väljakutsed uuel ametikohal Bastionis?

Väga huvitav on olla osa moemaja loomingulisest protsessist ja meeskonnast. Bastion on laienemas ja veebruaris esitletakse uut kaubamärki Beself, mis on mõeldud nooremale kvaliteediteadlikule-tundlikule kliendile. See on unikaalne võimalus osaleda selle lansseerimisprotsessis ja anda enda panus.

 

 

Lilian Lõhmus