Kuidas lahendada küünemured?

Külm ja niiske kliima, kehv toitumine ning vale hooldus võivad küüned inetuks teha. Siit mõned head nipid, mis aitavad, kui sinul on tüüpilised küünemured.

Mida teha, kui küüned ei kasva?
Selle põhjustab: Normaalne küünekasv on umbes 1 mm nädalas. Vale toitumine ja hooldus võivad aga küünekasvu märgatavalt aeglustada.

Lahendus:
Vaata üle toidusedel ning hakka kasutama küüsi toitvaid küünetooteid.

Mida teha, kui küüned murduvad?
Mis selle tekitab? Üks peamisi põhjuseid on valesti viilimine. Kui küüned kujundada väga teravaks ja pikaks, võid olla kindel, et küüned kipuvad murduma.
Ka ei aita tavalised tugevdavad küünelakid, kuna küüs muutub jäigaks ega paindu.

Lahendus:
Kasuta sellist küünetugevdajat, mis lisab küünele niiskust ning sisaldab kaltsiumi.
Kui viilid, siis ära jäta küüneotsi liiga teravad.

Mida teha, kui küüned on kuivad?
Selle tekitab: Pidev lakkimine, samuti liigne poleerimine kuivatab küüsi, mistõttu ei jää küünekihtide vahele piisavalt niiskust. 

Lahendus:
Püüa vältida küünte lakkimist, juhul kui seda siiski teed, kasuta looduslikku atsetoonivaba lakieemaldajat. Ära eemalda küüntelt lakki tihedamini kui kord nädalas.
Kasuta küünte niiskust tõstvaid ja küüsi toitvaid tooteid.

Mida teha, kui küüned kooruvad kihiti?
Vale viilimistehnika põhjustab küünekihtide üksteisest eraldumist. Kuna käärid väänavad küünt, siis küünte lõikamine kääridega ei aita.

Lahendus:
Ära viili edasi-tagasi liigutusi tehes, vaid tõmba viili ühesuunaliselt. Hoia viil 45 kraadise nurga all. Aitavad tugevdavad ja niisutavad tooted.

Mida teha, kui on narmendavad, lõhenevad ja kõvad küünenahad?
Terve küünenahk on pehme ja küüne küljest lahti. Kui aga küünenahk on küüne külge kinni kasvanud, lõhenenud ja narmendav, on asi kuivuses.

Lahendus:
Küüneõli ja -rasv aitavad küünenahkadel pehmed püsida. Palju on abiks ka käte regulaarne niisutamine. Masseeri ka küünejuurt kreemiga.
Niisuta küünenahkasid ja kasuta apelsinipulgakest, et küünenahad õrnalt tagasi lükata.