Kuidas nahk eriti kaunilt särama panna enne tähtsat õhtut

19 kommentaari

Et jumestus püsiks peal kauem, jääks ühtlasem ja meigi alt säraks terve nahk, on oluline eelnevalt nahk meigiks ette valmistada. Meikimisel on väga oluline, et lõuend ehk nahk oleks heas korras. Isegi kui on vistrikud ja ebaühtlased kohad näos, ei ole see nii hull, kui see, kui nägu on hooldamata. Seega rasust, poorset, kestendavat ja kurnatud nahka on raske isegi meigiga parandada.

Et jumestus püsiks peal kauem, jääks ühtlasem ja meigi alt säraks terve nahk, on oluline eelnevalt nahk meigiks ette valmistada.

Meikimisel on väga oluline, et lõuend ehk nahk oleks heas korras. Isegi kui on vistrikud ja ebaühtlane nahk, ei olegi  see väga hull. Hooldamata nahk on palju hullem. Seega rasust, poorset, kestendavat ja kurnatud nahka on raske isegi meigiga parandada.

Oled ehk täheldanud, et peale puhkust või suveti on nahk kuidagi säravam ja seega jumestus jääb kaunim? See tuleneb sellest, et päike, liiv ja merevesi teevad nahale nö näohooldust, lisaks sellele oled ka vähem stressis, toitud värsketest puuviljadest jne – see kõik mõjub nahale hästi.

Väga oluline on käia regulaarselt näohoolduses või siis ise kodus oma naha eest hoolt kanda.

Kaks korda nädalas tuleks nägu koorida. Kui on tundlik nahk, piisab ka korrast nädalas. Koorimine aktiviseerib naha uuenemist, eemaldab surnud naharakud, sulgeb ja puhastab poorid.

Kui nägu on kooritud, siis kanna peale näomask. Kindlasti kanna mask ka kaelale ja võimalusel dekolteele. Kui põlved või küünarnukid kuivavad, võid maski ka sinna panna. Kuni mask kuivab, jõuad teha endale näiteks maniküüri või pediküüri.

Eemalda mask sooja veega, õrnalt vatiga maha pestes. Toniseeri nahka toonikuga või puhasta nahk puhta veega, näiteks Evian Brumisateur'iga, mis võtab ära kareda vee efekti. Kanna nahale seerum ja kreem.

Lase näol puhata 20 minutit, et kreem jõuaks korralikult imenduda, siis võid alustada meigi tegemist. Võid olla kindel, et sinu meik jääb peale ühtlasem, püsib kauem ja sinu nahk särab kuidagi eriti ilusti.

Kui nahk on probleemne, siis on soovitav kosmeetiku juurde minna vähemalt 5 päeva enne tähtsat üritust, et nägu jõuaks taastuda.

Meigi alla ei soovita kasutada rasvast kreemi, pigem kerget päevakreem.

Kui nahk on siiski kestendav ja kare, mine kosmeetiku juurde, kes oskab soovitada just sinu nahale sobivaid tooteid. Võimaluse korral vii kosmeetiku juures läbi kuur ja käi iga nädal hoolduses, sest iga 28 päeva jooksul uueneb meie nahk ja juba kuu möödudes peaksid tulemusi kindlasti nägema.

Kui sul on endal hea soovitus, kuidas nahk eriti kaunilt särama panna enne tähtsat õhtut, kirjuta sellest teistelegi.

/Mari Ojasaar/