Kuidas osta parfüümi…

9 kommentaari

• Lõhna nagu mõni kuulsus. Kui sulle meeldib mõni tuntud inimene ning samastad end temaga, siis võib juhtuda, et tema loodud lõhn sobib just sinule. Kuulsused lasevad oma maitse järgi lõhna kokku panna. Kui leiad tema stiilist palju seda, mis sinulegi meeldib, siis võib juhtuda, et soovite ehk lõhnata ka sarnaselt. • Oled kuulnud parfüümi iseloomustamisel selliseid termineid nagu ülemine noot ja põhinoot? Tundub kindlasti arusaamatu, et mis asjad need siis on. Siit  selgitus –  ülemine noot on see lõhn, mida tunned esmalt, kui parfüümi pudelist peale pihustad, see lõhn kestab umbes 10 minutit. Kui lõhn reageerib sinu nahaga, tekib "südamenoot". Selleks ajaks, kui hakkad magama minema, on lõhnas esile tulnud põhinoot. Kui sulle siis ka veel lõhn väga meeldib, on see kindlasti õige parfüüm sinu jaoks.

• Lõhna nagu mõni kuulsus. Kui sulle meeldib mõni tuntud inimene ning samastad end temaga, siis võib juhtuda, et tema loodud lõhn sobib just sinule. Kuulsused lasevad oma maitse järgi lõhna kokku panna. Kui leiad tema stiilist palju seda, mis sinulegi meeldib, siis võib juhtuda, et soovite ehk lõhnata ka sarnaselt.

• Oled kuulnud parfüümi iseloomustamisel selliseid termineid nagu ülemine noot ja põhinoot? Tundub kindlasti arusaamatu, et mis asjad need siis on. Siit  selgitus –  ülemine noot on see lõhn, mida tunned esmalt, kui parfüümi pudelist peale pihustad, see lõhn kestab umbes 10 minutit. Kui lõhn reageerib sinu nahaga, tekib "südamenoot". Selleks ajaks, kui hakkad magama minema, on lõhnas esile tulnud põhinoot. Kui sulle siis ka veel lõhn väga meeldib, on see kindlasti õige parfüüm sinu jaoks.

• Osta väikestest näidispudelitest koosnev "lõhnaperekond", nii saad proovida erinevaid lõhnasid vastavalt meeleolule.

• Parfüümi valimine paneb pea ringi käima  ja isegi valutama? Palu konsultandil lõhnasedeleid anda, nii saad paberilt lõhna nuusutada just selliste vahedega, nagu sinule sobib. Hea on parfüümidest "nina puhastada" kohviubasid vahelduseks nuusutades, see teeb uuesti meeled erksaks. Üldjuhul on parfümeeria osakondades kohvioa topsikud letile pandud.

• Alati lase parfüümil mõjuda umbes pool tundi, enne kui ostu teed, muidu võib juhtuda, et ostad lõhna, mis su pea valutama paneb ja meeleolu mõjutab.

• Kui märkad lõha, millel on silt "limiteeritud", siis osta kiiresti ja mitu tükki. Limiteeritud kogustes tooted ei tule müüki tagasi ja neid ei õnnestu sul hiljem enam kuskilt saada.

• Poes olles küsi müüjalt lõhnade edetabelit. Enimmüüdud lõhnad püsivad hästi ja lõhnavad selliselt, nagu paljudele sobib.
• Tahad lastele meeldida? Vali lõhn, mis sisaldab vaniljet. Lapsed jumaldavad vanilje lõhna.

• Tahad vastassugupoolele meeldida? Uuri tähelepanelikult Temalt, mis talle praegu meeldib ja mis lapsepõlves meeldis. On see puu-, apelsini-, lille-, mõne maitsetaime aroom? Kirjuta üles tema lemmikud, poes aga otsi müüja abiga parfüüm, mis sisaldab kõige enam just neid komponente.

• Partner kirtsutab nina sinu uue ostu peale? Lase tal natuke harjuda, võid uut lõhna kasutada erilisel üritusel, kus sa ennast eriti hästi tunned ja kaunis välja näed. Meeldiv õhtu ja sinu parfüüm koos võivad talle hoopis teise pildi sinu uuest lõhnast luua.

• Ära proovi raskeid õhtuparfüüme hommikul, siis ei ole su meeled valmis ennast  sellise lõhnaga seostama. Vali värskeid ja kergeid lõhnu hommikul, raskeid ja sensuaalseid parfüüme õhtul.
• Kui soovid aastaajale vastavalt lõhna vahetada, vali parfüüm, mis sisaldab looduses tärkavatele taimedele sarnaseid komponente.

• Ikka ei leia oma parfüümi? Ehk soovid võimalikult loomulikult lõhnata, kasuta hoopis lõhnasisaldusega kehakreemi, see annab õrna ja meeldiva aroomi sinu nahale, kuid kindlasti ei tekita ebameeldivat tunnet päeva jooksul.

/Mari Ojasaar/