Kuidas teha valik erinevate meigipõhjade vahel

18 kommentaari

Meigikreemide erinevad koostised sobivad eritüüpi naha puhul. Et saavutada maksimaalne katvus ja võimalikult loomulik tulemus, vali vastavalt oma nahale õige meigikreem.

Meigikreemide erinevad koostised sobivad eri tüüpi naha puhul. Et saavutada maksimaalne katvus ja võimalikult loomulik tulemus, vali vastavalt oma nahale õige meigikreem.

• Pulk (stick) on iseenesest kenasti pakendatud aluskreem ja peitepulk ühes. Sobib kõige paremini normaalsele ja kuivale nahale ja on ideaalne neile, kes soovivad rohkem katvust. Meigipulk pakub iluvigadele maksimaalset katet, samuti katab ideaalselt naha toonivead ja punetavad kohad. Kreempulk pakub sulle kiiret katet, kuid puhtal nahal, mis peitmist ei vaja, võib see mõjuda liiga raskena.

• Vedel meigikreem (liquid) on kõige valmimal kujul ja sobib enamikule, kui mitte kõigile nahatüüpidele. Vedelaid meigikreeme on saadaval alates õlivabadest ja õli-imavatest kuni niisutavateni ning sõltuvalt tootjast ja koostisest annab erineval tasemel katvuse puhtast kuni keskmiseni. Vedelat aluskreemi saab osta nii pudelis kui tuubis. Sellel on paremad katvad omadused kui niisutajal, kuid halvemad kui kreemjal aluskreemil.

• Kreemjas (creme) meigipõhi on pehme ja koorene ning on loodud spetsiaalselt kasutamiseks kuiva naha jaoks. See annab nahale naturaalse viimistluse, pakkudes samas maksimaalset katvust.Tegemist on väga unikaalse tootega, sest hoolimata selle tihedast ja pigem raskest konsistentsist, saab seda puhtamaks muuta toodet niiske padjaga nahale kandes. Tänu oma heale katvusele võib seda isegi peitepulga asemel kasutada, kui sul just pole just eriti raskesti peidetavad vead, nagu näiteks tumedad rõngad silmade ümber. Kreemjas meigipõhi on ideaalne kuivale nahale. Kuid ettevaatlikud peaksid olema need, kellel on ketendav nahk, sest siis võib tulemus jääda lame ja liiga raske.

• Vaht (mousse) on tegelikult vahustatud kreemjas meigipõhi. Tavaliselt on see saadaval purgis ja on enamasti kergem ja puhtam kui tema kompaktsed analoogid. See ühtlustab nahka rasvasena mõjumata. Vahtu on hea kasutada, sest see sulandub nahka, mitte ei tekita selle pinnale paksu kihti. Vahtjad tooted annavad ka hea katvuse ja mõjuvad väga loomulikuna. Vaht-koostisega meigipõhjad töötavad suurepäraselt ka küpsema nahal, sest ei kogune kortsukestesse nagu raskema tekstuuriga kreemid.

• Toonitud niisutaja ( tinted moisturizer) on tegelikult niisutaja, millele on lisatud veidi värvi. See on kõigist meigikreemidest puhtaim ja on ideaalne just suvekuudel, kui tahad jätta muljet, et meiki polegi. See ühtlustab naha tooni, pakkudes samas minimaalset katvust.

• Puuderkreem (creme-to-powder) on kiire ja lihtne meigikreem. Sellel on kreemjas tekstuur, mis kuivab puudrisarnaseks, nii et tavaliselt pole hilisemat tolmpuudri lisamist enam ei vaja. Sellised kreemid on rasusele nahale palju sobivamad kui kreemjad, sest tänu puudrile eemaldavad nad liigse läike.

• Kompaktpuuder (powder compact) on kahetoimeline meigikreem, mis annab kiire puhta või keskmise katvuse. See on tegelikult pressitud puuder, mida võib kasutada nii kuivalt kui niiskena. Kuivalt kasutades kandub see nahale kui tavaline puuder, kuid annab veidi parema katvuse. Kompaktpuuder on ideaalne noortele tüdrukutele, sest see on kuiv ja ei ummista poore ega tekita seeläbi vinne. See on suurepärane kiireteks värskendusteks näiteks reisil olles, või kui vajad kerget meigikohendust. Pintsliga nahale kandes annab see puhta tulemuse. Padjaga nahale kandes pakub rohkem katvust. Kui aga kannad seda nahale siiske padjaga, saad veelgi katvama tulemuse, mis on lähedane kreemjatele meigikreemidele.

• Pigmenteeritud mineraalpuuder (pigmented mineral powder) on lihtsalt lahtine puuder, mis kinnitub nahale, andes keskmise või täieliku katvuse. Lisaks heale katvusele on selles vitamiine ja mineraale, mis aitavad su naha eest hoolitseda. See töötab sarnaselt kahetoimelisele puuderkreemile ja seda on lihtne nahale kanda nii pintsli kui padjaga.

Mari Ojasaar

Allikas “Simple beauty” Robert Jones