Kuldnõela nominendid selgunud!

Kuldnõela nominendid selgunud!

Parima moedisaineri auhind Kuldnõel antakse sel kevadel üle juba 14. korda. Sel korral on Eesti olulisema moeauhinna tseremoonias oodata olulist kvaliteedihüpet – enam ei toimu gala kaubanduskeskuses, vaid hoopis näituse kujul Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (hüüdnimega Laste Maailm) 2.-16. märtsini kevadise Tallinn Fashion Weeki tähtsündmusena. Nii on kõigil moesõpradel – mitte vaid kitsal kutsutute ringil – haruldane võimalus näha enam kui kahe nädala jooksul nominentide kollektsioone ka lähedalt ja anda märku oma lemmikust nii kohapeal kui facebooki hääletusel. Disaini- ja Arhitektuurigalerii on ideaalne koht, et teha nähtavaks parim, mis on pakkuda eesti moedisainil!
 

Parima moedisaineri auhind Kuldnõel antakse sel kevadel üle juba 14. korda. Sel korral on Eesti olulisema moeauhinna tseremoonias oodata olulist kvaliteedihüpet – enam ei toimu gala kaubanduskeskuses, vaid hoopis näituse kujul Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (hüüdni-mega Laste Maailm) 2.-16. märtsini kevadise Tallinn Fashion Weeki tähtsündmusena. Nii on kõigil moesõpradel – mitte vaid kitsal kutsutute ringil – haruldane võimalus näha enam kui kahe nädala jooksul nominentide kollektsioone ka lähedalt ja anda märku oma lemmikust nii kohapeal kui facebooki hääletusel. Disaini- ja Arhitektuurigalerii on ideaalne koht, et teha nähtavaks parim, mis on pakkuda eesti moedisainil!

Kuldnõela kollektsioonide puhul on arvestatud eelkõige disaineri panust kohalikku moepilti möödunud 2011. aastal. Žürii arvestas nii disaini uuenduslikkust, kommertsvõimekust kui ka esteetilist sõnumit. Žüriisse kuuluvad: Eesti Kunstiakadeemia rektor ja tekstiilikunstnik Signe Kivi, Kaubamaja kaubandusdirektor Edward Köster, moeanalüütik Kristina Herodes, moeanalüütik Urmas Väljaots ning Eesti Päevalehe kultuuritoimetaja ja ehtekunstnik Tanel Veenre.

Nominatsioone jagati ka sel korral kahes kategoorias – Kuldnõel professionaalsele ning end juba aastatega tõestanud disainerile ja Väike Kuldnõel noortele moeloojatele.

Kuldnõela näitus Disaini- ja Arhitektuurigaleriis (Pärnu mnt 6) on avatud 2.- 17. märtsini 2012.

Lisatud fotod Ketlin Bachmann-Põldroosi möödunud aastasest Kuldnõela võidukollektsioonist. Fotod: Kristjan Lepp

 

Kuldnõela nominendid

Aivar “Antonio” Lätt, värske joone ja terava stiilitajuga loodud meesterõivaste kollektsioon Baltmanile

Tiina Talumees, suursugune ja pidulik kollektsioon „Daami portree“, vikerkaarevärviline kevadkollektsioon ja raamat „12 värvi“

Liisi Eesmaa, särav autorikollektsioon „Kolmlõige“ Tallinna moenädalal, disain kaubamärgile Tallinn Dolls

Karolin Kuusik, teravmeelne disain kaubamärgile Tallinn Dolls

 

Väikese Kuldnõela nominendid

Piret Ilves, askeetlik ja stiilipuhas kollektsioon Tallinna moenädalal

Britt Samoson, uuenduslik kollektsioon „Square Cut” Tallinna moenädalal

Kristel Kuslapuu, volüümikate kudumitega kollektsioon „Zebra on Acid” Tallinna moenädalal

 

 

Buduaar.ee