Maailma kalleim parfüüm

„New York- a rose is a rose, and a perfume is a perfume.“ Siiski mitte, kui on tegu „Maailma kalleima parfüümiga“. Kaheksandal detsembril kuulutati Guinnessi Rekordite poolt maailma kalleimaks parfüümiks Clive Christian No. 1. Pidustused leidsid aset New Yorgis.

Parfüüm koosneb maailma kõige haruldasematest koostisosadest. Seda on toodetud juba kuus aastat ning 30ml pudelike puhast parfüümi maksab poes $2350. Aastas toodetakse vaid tuhat naiste- ja meestelõhna eksemplari.

Kõige kallim pudelike kannab nime Clive Christian No. 1 Imperial Majesty. See on valmistatud kristallist ning pudeli kaela ehib valge teemant. Harukordset parfüümi esitleti ka Saks Fifth Avenue's. Ühe eksemplari hind tõuseb nii kõrgele nagu seda on $200 000. Tootmisesse läks vaid kümme pudelit.
 
No. 1 lõhn on paelunud ka mitmeid kuulsusi. Üks neist on näiteks Sir Elton John. Katie Holms lõhnastas end sellega oma pulmas Tom Cruise'ga.

Clive Christian saabus Guinessi Rekordit isiklikult vastu võtma. Tema firma omastas Crown Perfumery juba aastal 1999, mis oli eesmärk toota peeneid parfüüme, kuid ealeski ei tulnud neil pähe purustada maailma rekord. Christian'i sõnul anti neile auhind, kuna nad on suutelised tootma kõige kvaliteetsemat parfüümi, mis inimkonnale kättesaadav on. Nad tegutsevad hindadele tähelepanu pööramata, keskendudes vaid parimale tulemusele. Nad on arvesse võtnud ka fakti, et ei pruugi olla võimelised sama projektiga järgmisesse aastasse minna. „Keegi teine pole kunagi midagi sellist teinud. Ja ka meie muutume aasta-aastalt,“ seletab Christian. Siiski kartis ta meedia ning rahva reaktsiooni nii hirmkallile tootele. Kuid, mees usub, et kui midagi nii hingega ja kvaliteetselt teha, vastab maailm ka heaga.

Parfüümi hinda tõstavad kaks meeletult kallist koostisosa, millest üks on Indiast pärit naturaalselt vananenud sandlipuu. See on niivõrd kallis, et eksport riigist on rangelt piiratud. Teiseks haruldaseks koostisosaks on Tahiti vanilje, mis enne parfüümi lisamist läbib keeruka ja töömahuka labori protsessi. Vaniljekaunad kääritatakse, sest ainult nii on võimalik kasutada kristallikesi, mis kauna pinnale tekivad.

Christian võib olla mees, kes on maailma kõige ülevoolavama parfüümi taga, kuid tema enda lemmiklõhn on midagi muud. Nimelt meeldis poisile lapsepõlves seista metallsillal, otse raudteerööbaste kohal. Ning kui alt sõitis läbi aururong, leidis poiss end suure halli aurupahvaka keskel. See auru ja söe lõhn olid tema jaoks nii meeliliigutavad ja võimukad, et Christian mäletab seda tunnet siiani.
 

 

 

 

 

/Toimetas:Liisa Ennuste/