Maiuspala moeloojaks ihkajatele: Project Catwalk

Tõsielusarjadel on hämmastav võime teha tavalisi inimesi
superstaarideks. Suurbritannia, Ameerika ja Kanada moedisaini fännidel
on läbi Project Catwalk’i ja Project Runway
võimalus proovida püüda oma unistust saada tuntud moedisaineriks. Et
kohalikud telekanalid neid disaineri-otsinguid kahjuks ei näita, tuleb
leppida youtube’ga, kuid hoiatus: tegemist on tõsiselt sõltuvust
tekitava tõsielusarjaga. Lisaks huvitavale võistlusele pakub show
ohtralt kuulsusi ja ka tõsiselt ilusaid riideid.

Õmblejast tippdisaineriks

Tõsielusarjadel on hämmastav võime teha tavalisi inimesi superstaarideks. Suurbritannia, Ameerika ja Kanada moedisaini fännidel on läbi Project Catwalk’i ja Project Runway võimalus proovida püüda oma unistust saada tuntud moedisaineriks. Et kohalikud telekanalid neid disaineri-otsinguid kahjuks ei näita, tuleb leppida youtube’ga, kuid hoiatus: tegemist on tõsiselt sõltuvust tekitava tõsielusarjaga. Lisaks huvitavale võistlusele pakub show ohtralt kuulsusi ja ka tõsiselt ilusaid riideid.

Project Runway on võistluslik reality-show, mis keskendub moedisainile. Saade jälgib gruppi disainereid, kes võistlevad omavahel, et mitte olla järgmine „moeohver“. Võistluses on ka olukordi, kus tuleb luua midagi mõnele tuntud inimesele või brändile. Näiteks satub saatesse külalistena Sarah Jessica Parker, Iman ja Nicky Hilton. USA versiooni saatejuhiks on supermodell Heidi Klum ning ühel hooajal kohtunikuks isegi Michael Kors. Mõni aeg tagasi esitlesid aga Project Runway neljanda hooaja finalistid oma võistlus-kollektsioone New Yorgi moenädalal.  

Täpselt sama ülesehitusega on ka Suurbritannias toimuv Project Catwalk, mille esimese hooaja saatejuhiks oli modell ja näitleja Elizabeth Hurley. Kohtunikeks on mitmed tuntud disainerid ja esimesel hooajal ka moeajakirja Elle peatoimetaja. Disainerihakatistel hoiab silma peal neile määratud mentor tippdisainer Ben de Lisi. Alates teisest hooajast asendab Hurley’t saatejuhina Kelly Osbourne.

Nagu alati, võita saab ainult parim ja mood juba armu ei anna…