MANGO – kuulsused, ajalugu ja faktid!

Oktoobri keskpaiku avati Tallinnas Roccal Mare Keskuses juba kolmas MANGO esinduskauplus Eestis. Kaks esimest MANGO kauplust asuvad Tallinnas Viru Keskuses ja Tartus Tasku Keskuses.

Eesti vajas veel ühte MANGO kauplust, selles polnud kahtlustki. Nägime ju äsjalõppenud Mango Shopping Night'il, mis toimuvad Eestis kaks korda aastas, kui suur osa moest ja stiilist lugupidavaid naisi armastavad selle Hispaania kaubamärgi moetooteid. Millise ajalooga see eestlastele sümpatiseeriv moebränd on ja millised kuulusused on end läbi aegade MANGOga sidunud?

Oktoobri keskpaiku avati Tallinnas Roccal Mare Keskuses juba kolmas MANGO esinduskauplus Eestis. Kaks esimest MANGO kauplust asuvad Tallinnas Viru Keskuses ja Tartus Tasku Keskuses.

Eesti vajas veel ühte MANGO kauplust, selles polnud kahtlustki. Nägime ju äsjalõppenud MANGO Shopping Night’il, mis toimuvad Eestis kaks korda aastas, kui suur osa moest ja stiilist lugupidavaid naisi armastavad selle Hispaania kaubamärgi moetooteid. Millise ajalooga see eestlastele sümpatiseeriv moebränd on ja millised kuulusused on end läbi aegade MANGO sidunud?

MANGO ajalugu
Esimene MANGO kauplus avati aastal 1984 Barcelonas, seega juba 26 aastat tagasi. Järgnes meeletu müügiedu ja aastal 1992, mil laieneti ka esimesele välisturule Portugali, oli Hispaania erinevates linnades juba avatud sada MANGO esinduskauplust. Moepealinnas Pariisis, kuulsal Boulevard des Capucines, avati MANGO esinduskauplus aastal 1997. Järgnevatel aastatel laieneti üle maailma paljudesse erinevatesse riikidessse ja aastaks 2002 oli MANGO kaubamärk tuntud 70-nes riigis, kus asus kokku 630 kauplust. Lisaks Euroopale sai MANGO rõivaid ja aksessuaare endale soetada Austraalias, Ameerikas ja ka Aafrikas. Tänaseks on MANGO, Zara järel, Hispaania suuruselt teine naiste moe eksportija, omades üle 1480 poe üle maailma. Eestimaalastele avas esimene MANGO kauplus oma uksed aastal 2004.

MANGO tootevalik
MANGO populaarsuse võti seisneb selles, et luues rõivaid noorele, stiilsele, kosmopoliitsele ja moeteadlikule naisele, järgitakse alati viimaseid moetrende, panustatakse kvaliteeti ning võimaldatakse taskukohaseid hindu. MANGO esitleb aastas nelja kollektsiooni – sügis, talv, kevad ja suvi ning esindatud on viis tooteliini – „MNG Suit“, „MNG Basic“, „MNG Casual“, MNG Accessories“ ja „MNG Jeans“. Lisaks sellele disainitakse igal hooajal limiteeritud kollektsioon, mis pakub eelkõige stiilseid, värvikaid rõivaid ilmekate detailidega. MANGO on innovatiivne ka virtuaalses keskkonnas. 1995. aastal avatud MANGO veebilehe mango.com  juurde loodi 2000. aastal online pood, mis oli üks esimesi sellelaadseid ostukeskkondi selles ärisektoris. Täna võimaldab mango.com endale enne ostuotsust virtuaalselt selga sobitada erinevaid MANGO rõivaid. Vaata lehelt menüü alt What Should I Wear.

MANGOga seotud kuulsused
Algusaastatel töötas MANGO oma image loomisel tihedas koostöös tippmodellidega. 90-ndad olid kogu maailmas ilu ja ideaalide osas tuntud kui supermodellide aastad. 1992 kuni 1995 oli MANGO sõnumit edasi andmas Saksa päritoluga kaunis Claudia Schiffer, kellega seostati MANGO  kaubamärki väga pikalt. Selles ajajärgus kaunistasid MANGO katalooge ja välireklaame lisaks ka teised selle aja kõige nõutumad tippmodellid nagu näiteks Naomi Campbell, Christy Turlington ja Eva Herzigova. Uus aastatuhat tõi uusi suundi ja unustamatuid MANGO imidzeid koostöös Maja Latinovic’iga, Inés Sastre’ga, Karolina Kurkovaga ja Milla Jovovich’iga. Korrati sama suurt edu nagu Claudia Schifferiga. Edasised koostööd on kulgenud uue põlvkonna säravate kuulsustega nagu Lizzy Jagger, Alice Dellal ja Dakota Johnson, samuti tuntud modellide ja näitlejatega nagu Elizabeth Hurley ja Lauren Hutton. Aastate 2010-2011 sügis-talvises kampaanias näeme maailmakuulsat noort näitlejat Scarlett Johanssoni. 24aastane Scarlett võttis  2009. aasta sügisel „MANGO face“ auväärse ametikoha üle Hispaania näitlejalt Penélope Cruzilt, kes oli olnud eelnevad neli hooaega MANGO reklaamidel ja mitte ainult image’it loomas. Koos oma õe Monica Cruziga, kes on tuntud kui seebiooperite näitleja, oli neil võimalus kätt proovida MANGO moedisaineritena. Õed Cruzid kavandasid 2007. aasta sügis-talvisele kollektsioonile 25-osalise kollektsiooni, mis hõlmas vabaaja rõivaid, teksaseid, kudumeid ja aksessuaare.

MANGO sügis/talv 2010-2011
MANGO uus kollektsioon annab värske jume alati klassikalisele Briti Country Stylile, kombineerides 70-ndate muretusega, viies nii moe tagasi ajastusse, kui üks selle aja moeikoonidest Anjelica Huston väljendas oma riietusega vabadust ja stiili. Vaata galeriid!

MANGO ootab kõiki moegurmaane maiustama uue sügis-talvise moega!
Võta osa ka MANGO kinkekaardi mängust!