Marks&Spencer kannatab raskuste all

13 kommentaari

Kui alles äsja pidi noor moekunstnik Kira Plastinina oma poode sulgema, siis see ei ole veel kõik. Äsja on meieni jõudnud veel kurbasid uudiseid moemaailmast. Briti poekett Marks & Spencer, millele disainis terve kollektsiooni ka “Seks ja Linna” stilist Patricia Field, koondab 1230 inimest ja sulgeb 27 poodi.

Alles hiljuti pidi noor moekunstnik Kira Plastinina raske majandusolukorra pärast oma poode sulgema, kuid ta ei ole ainuke, kes on raskustes. Äsja on meieni jõudnud veel kurbi uudiseid moemaailmast. Nimelt koondab Briti poekett Marks & Spencer, millele disainis terve kollektsiooni ka “Seksi ja Linna” stilist Patricia Field, 1230 inimest ja sulgeb 27 poodi.

Marks & Spencer on suurim riiete jaemüüja Suurbritannias. Kuigi M&S müüs rohkem kui 50 miljoni naela eest kaupu ainuüksi 23ndal detsembril, elas poekett läbi suurima kannatusteraja sel aastakümnel. Nimelt langes käesolevas kvartalis müük 7,1 protsendi võrra.

Juhatuse esimees Stuart Rose ütles, et tänu sellele sammule suudetakse kulusid vähendada 200 miljoni naela võrra. Mees lisas, et probleem seisneb selles, et ostjatel endil pole majanduskriisi tõttu piisavalt vaba raha ostlemiseks.”

Selge on nüüd see, et raske majanduslik olukord mõjutab tugevalt ka moemaailma.

/Liisa Ennuste/