Martin Saar toob mullid Vertigosse

Martin Saar toob mullid Vertigosse

10. septembril 2009 avatakse restoranis Vertigo New Yorkis resideeruva kunstniku Martin Saare näitus Bubbles. Eestis esmaesitlusele tulev kollektsioon on loodud aastal 2007, milles on kokku 4 erinevat värvikat seeriat. Vertigos saab näha kokku 21 taiest, mis on valitud iga seeria parimatest töödest.


Bubbles erakordse ilu ja õrnuse taga peitub tugev ja pisut sarkastiline sõnum ja iroonia tarbimisühiskonna üle. Martini eelaimdus paisuvast “mullist”, mis kohe-kohe ähvardas maailmas plahvatada, ei ole jäänud meie kellegi jaoks märkamata. New Yorgi eliit-ajakiri Avenue pidas märkimisväärseks paigutada Martin Saare ja Bubbles’i selle aasta juunis oma esikaanele. Martin Saar on perioodil 2002-2009 teinud 7 isikunäitust ja kaasa löönud 22 kaasnäitusel.

Antud näitusega saab avalöögi Vertigo uus ja hetkel veel tundmatu külg – Vertigo kui moodne galerii. Restorani juhi Imre Kose sõnul on avatav kunstiprojekt ilmekas näide loovuse piiramatusest ja uutlaadi elamuste pakkumise võimalustest. Lisaks võtab antud näitusest osa ka kaubamärgi rita rii looja Rael Medvedeva, kes lanseerib samaaegselt Vertigo diivanitel ka dekoratiivpatjade seeriat “Bubbles – rita rii by martin saar”. rita rii missiooniks on uudse lähenemisega olla ühendussillaks sisekujunduse ja kunsti vahel.

Näitus avatakse 10. septembril 2009 
Kogu näitus jääb avatuks 10.09-10.11.09

Buduaar.ee