Meeste nahahooldus

Meeste nahahooldus

Meeste nahahooldus on sama oluline kui naiste, seega tuleks sellele suuremat tähelapanu pöörata. Küsimustele vastab Abigaili ilusalongi kosmeetik Gerly Rechlin. Milline on ideaalne igapäevane meesterahva näohooldus? Mille poolest mehe nahk erineb naise nahast? Miks on oluline mehel kasutada meestele mõeldud kosmeetikat?  

Meeste nahahooldus on sama oluline kui naiste, seega tuleks sellele suuremat tähelapanu pöörata. Küsimustele vastab Abigaili ilusalongi kosmeetik Gerly Rechlin.

Milline on ideaalne igapäevane meesterahva näohooldus? 
 
Võib öelda, et meeste igapäevane näohooldus peaks koosnema kolmest etapist: puhasta, raseeri, kaitse.
Meeste puhul tähendab naha puhastamine põhiliselt selle pesemist. Meestele sobivad näo pesemiseks õrnad puhastusvahendid, nt näovaht või -geel, mis ei kuivata nahka ning ei riku naha kaitsekihti. Näopesugeel on igapäevane hooldustoode, millega peaks alustama hommikut ja lõpetama õhtut.
Habet võib ajada žiletiga (märg raseerimine) või pardliga (kuiv raseerimine). On olemas raseerimiseelsed ja -järgsed tooted. Märjaks raseerimiseks pehmendatakse habemekarvu vahukreemi või -geeliga. Peale habemeajamist niisutatakse nahka rahustava ja värskendava näoveega, emulsiooniga või kreemiga. Emulsioonid on kerged igapäevased niisutajad ja sobivad rohkem noorematele meestele ning nende valikul tuleks arvestada nahatüübiga (kuiv, rasune, kombineeritud, normaalne nahk), nahal esinevate muutustega ja aastaaegadega.
Niisutav ja toitev kreem sobib rohkem keskealistele ja vanematele meestele, sest selles eas kipub nahk kuivama. Kreem niisutab nahka, soodustab naharakkude uuenemist ja aeglustab vananemist.
Silmaümbruse nahale mõeldud tooted, mis on koostiselt kerged ja geeljad, sobivad noorematele meestele ja aitavad hästi hommikuste tursete ja väsimusmärkide leevendamiseks. Kreemjamad tooted sobivad vanemale nahale kuivuse ja joonekeste/kortsukeste silumiseks.

Mille poolest mehe nahk erineb naise nahast?
 
Meeste nahk on paksem (umbes 15-25 % võrreldes naise nahaga), happelisem (ph 4,5-5) ja tihti rasusem kui naiste nahk. Meeste nahas leidub rohkem rasunäärmeid ning meeshormoonid ergutavad rasueritust. Samuti on meeste nahk tugevam, rohkema melaniinisisalduse tõttu tumedam ja suurema kollageenisisalduse tõttu elastsem. Selline nahk on mõnda aega paremini vastupidavam keskkonna mõjutustele ja ka halbadele eluviisidele kui naiste õrn nahk. Mehe nahale on omane tihe karvakasv ja igapäevane habemeajamine võib muuta naha põskedel, kaelal ja lõual tundlikuks ning kuivaks. Vaid silmaümbruspiirkond on nii naistel kui ka meestel sarnane.
Hormoonide toimingu tõttu algab meeste vananemine ja kortsude tekkimine tavaliselt hiljem kui naistel. Kolmekümneselt mehed veel ei teadvusta vananemise probleemi. Kui aga langus hakkab (umbes 40-50 aasta vanuses), siis vananedes muutub mehe nahk kiiremini õhemaks ja samavanuseliste naistega võrreldes on meeste vananemisilmingud selgemini märgatavad.

Miks on oluline mehel kasutada meestele mõeldud kosmeetikat?
 
Mehel on oluline kasutada meestele mõeldud kosmeetikat, kuna mehe nahk erineb oma struktuurilt naise nahast. Meeste kosmeetika on orienteeritud  lihtsale kasutusviisile, kiirele tulemusele ja mehelikule pakendile. Enamasti on igal kosmeetikatootjal oma sari meestele, kus tooted on selgelt arusaadava toimega: puhastusvahendid, habemeajamis- ja raseerimisjärgsed tooted, niisutavad ja toitvad kreemid ning silmaümbruspiirkonnale mõeldud tooted. Julgemad sarjad pakuvad ka tooteid kehale ning erinevaid maske.

Hea lugeja, kas sinu mees kasutab nahahooldusvahendeid?

Mari Ojasaar

Sarnased artiklid