Meigikunstnik Anna Baranova ilunipid. Galerii!

16 kommentaari
Meigikunstnik Anna Baranova ilunipid. Galerii!

Anna Baranova on andekas meigikunstnik ja väga meeldiv inimene, kellega on Buduaaril olnud au teha juba teist korda suurepärast koostööd. Anna muutis suvises Buduaari ajakirjas muutuja Marge Penelope Cruzi teisikuks ning värskes talvenumbris valmis tema meigi ja kogu stilistikaga glamuurne iluseeria, mis sündis koostöös fotograafi Yuri Hahhaleviga. Saagem Annaga tuttavaks!

Anna Baranova on andekas meigikunstnik ja väga meeldiv inimene, kellega on Buduaaril olnud au teha juba teist korda suurepärast koostööd. Anna muutis suvises Buduaari ajakirjas muutuja Marge Penelope Cruzi teisikuks ning värskes talvenumbris valmis tema meigi ja kogu stilistikaga glamuurne iluseeria, mis sündis koostöös fotograafi Yuri Hahhaleviga. Saagem Annaga tuttavaks!

Kui kaua Sa oled jumestuskunstnikuna töötanud ja kus Sa oled oma teadmised ja oskused omandanud?

Elukutselise meikarina olen ma tööd teinud umbes viis aastat. Meigikunsti õpingutega alustasin kunagi aastaid tagasi täpselt oma sünnipäeval, 22. juulil. Seega on mulle minu sünnipäev nüüd mitte ainult isiklik pidu, vaid ka professionaalne tähtpäev. Juba esimesel kokkupuutel selle elukutsega mõistsin, et minu kireks on inimesi ilusateks teha.
Selleks, et olla hea meikar, tuleb pidevalt kursis olla uute trendide ja tehnoloogiatega. Mina püüan pidevalt õppida ja ennast täiendamas käia nii Eestis kui ka välismaal, nagu Lätis, Venemaal, Ukrainas, Prantsusmaal. Arvan, et kui tahad olla edukas oma valitud elukutses, siis ei saa kunagi loorberitele puhkama jääda.

Kellele Sa meigitöid peamiselt teed?

Nii ajakirjadele, firmadele kui ka eraklientidele. Jumestajatel on eraklientide osas “hooajatöö”. Kevad ja suvi, mis on pulmade aeg. Töö eraklientidega annab palju positiivsust, eriti siis, kui sa näed nende silmades sädelevat õnne. Sügisel ja talvel on rohkem tööd fotostuudios ja moeetendustel, mis annavad rohkelt võimalusi loovusele ja oma loominguliste ideede elluviimisele.

Millised on Sinu suurimad õnnestumised?

Minu töö pakub piisavalt palju võimalusi realiseerida oma loomingulist potentsiaali ja mis on kõige tähtsam – alati on ruumi kasvamiseks. Olen juba osalenud paljudel meigivõistlustel ja olen tundnud, et need on õnnestunud. Pälvisin teise koha Balti riikide meistrivõistlustel 2008. aastal, ning esikoha Grand Prix Venemaal 2009. aastal. Olen osalenud maailmameistrivõistlustel Pariisis 2010. aastal. Viimane rõõmu pakkuv võit oli esimene koht meigivõistluses Lätis Baltic Beauty 2011. Minuga koos läks võistlusele kogu Sergio Beauty tiim ja nende toetus aitas mul võita. Loodan aga, et suurim võit on mul veel ees.

Millist meigistiil Sulle endale kõige enam meeldib luua ja millist meigistiili kannad ise kõige meelsamini?

Ma olen arvamusel, et kosmeetika abil tuleks rõhutada, mitte varjutada loomulikku ilu. Meik tuleb valida nii, et see oleks sobilik konkreetsele olukorrale. Igapäevaselt ma eelistan loomulikku meiki ning säravat jumestust kasutan pigem tähtsamatel sündmustel.

Kui soovid jumestusele erilise sära anda, siis millist nippi Sa kasutad?

Üldjuhul jumestusega tuleks otsustada, kas soovid rõhutada silmi või huuli. Kui soovite maksimaalselt esile tõsta oma silmi, siis tuleks kasutada kontrastset silmameigi tehnikat. See on meetod, kus silmade värvile on valitud kontrastne toon: pruunide silmadele – sinine, lilla; sinistele silmadele – kuldne, pruun ja rohelistele silmadele – lilla, roosa.

Teed tihti pildistamistel ise ka stilistikatööd. Kuidas sünnivad Sinu  ideed?
Sageli lõplik tulemus on terve tiimi – jumestaja, juuksur, fotograaf ja modell – ühise töö resultaat. Ideed on kõikjal meie ümber ja sa lihtsalt pead õppima neid nägema!

Millist uut ilutoodet soovitad ja ostad ikka veel ja veel?
Uutest toodetest võin soovitada mitte nii väga ammu Eesti turule tulnud mineraalset kosmeetikat. See ei kahjusta nahka, ei ummista poore ja näeb välja väga värskelt ja loomulikult.

Mis on sinu loomuliku ilu saladuseks?
Piisavalt magada. Vaatamata paljudele töödele ja ideedehulgale, mida sooviks ellu viia, püüan ma leida aega täisväärtusliku une jaoks.

Krista Maldur