Meigipintslid puhtaks

Meigipintslid puhtaks

Näonahk vajab pidevat puhastust. On teada-tuntud tõde, et nahka tuleb puhastada nii hommikul kui õhtul. Ent veel on ka räägitud sellest, kui palju hommikuse jumestuse käigus nahale baktereid meigipintslitega kanname. Soe ja niiske pind surnud naharakkudega jumestustoodetel ja pintslitel on ideaalne keskkond bakterite paljunemiseks. 

Näonahk vajab pidevat puhastust. On teada-tuntud tõde, et nahka tuleb puhastada nii hommikul kui õhtul. Ent veel on väga räägitud sellest, kui palju hommikuse jumestuse käigus nahale baktereid meigipintslitega kanname. Soe ja niiske pind surnud naharakkudega jumestustoodetel ja pintslitel on ideaalne keskkond bakterite paljunemiseks. 

Selleks, et sinu iluarsenal ei vohaks bakteritest, mis nahapinnal vistrikke ja põletikku tekitavad, hoia oma meigipintslid piinlikult puhtad.

Küll on palju neid, kes pole kordagi oma ilupintsleid puhastanud või ainult kord aastas seda teevad. Soovitav on aga puhastada pintsleid kord nädalas, vajadusel peale igat jumestust. Kui kuidagi ei raatsi sellele tegevusele oma aega kulutada, siis puhasta just need pintslid, mis on kokkupuutes otseselt nahaga. Näiteks jumestuskreemi-, huule- ja puudripintsel. Loomulikult käib see info ka meigikäsna kohta. 

Siit hea nipp, kuidas pintslid puhtaks saada, kasutades kodus valmistatud pintslipuhastajat. Sul läheb vaja:

Oliiviõli – et niisutada pintsleid.

Antibakteriaalset desinfitseerijat – apteegis on müügil selline, mis sobib kokkupuuteks nahaga.

Lastešampoon – tegelikult sobib ka tavaline šampoon, ent üldjuhul on lastele mõeldud tooted eriliselt nahasõbralikud.

Sega koostisosad kokku, vala väike kogus taldrikule. Keeruta pintsleid õrnalt segus ja loputa seejärel jooksva vee all. Pane tähele, et hoiad pintsleid diagonaalses asendis, suunaga allapoole, nii et vesi ja puhastusvahend pintslite kinnitusele ei saaks voolata. Vajuta näppudega pigistades suurem vesi pintslipeast välja. Majapidamispaberil võid pintsli natuke kohevamaks paitada, aseta pintslid horisontaalselt kuivama.

Väga hästi sobib pintslite puhastamiseks ka šampoon ja palsam. Mina olen isegi aeg-ajalt neid poputanud juuksemaskiga. Siis saad eriliselt pehmed pintslid meigi tegemiseks. Kui kasutad neid puhastusvahendeid, pihusta kuivanud pintslitele antibakteriaalne puhastusvahend peale.

Puhast ilu!

 

Mari Ojasaar