Mida teha, kui silmalaud on lõtvunud?

13 kommentaari
Mida teha, kui silmalaud on lõtvunud?

Silmade ümber olev nahk on eriliselt õrn ning võib muutuda kortsuliskes lühikese aja jooksul, kui seda piirkonda erilise tähelepanuga ei hoita. Mida teha selleks , et parandada silmade ümber olevat naha olukorda ning kuidas seda hoida.

Silmade ümber olev nahk on eriti õrn ning võib muutuda kortsuliseks lühikese aja jooksul, kui seda piirkonda erilise tähelepanu ja hoolega ei hoita. Mida teha selleks, et parandada silmade ümber oleva naha olukorda ning kuidas seda hoida?

Buduaari foorumis kurtis noor neiu oma kortsus silmalaugude üle:

“Kuigi olen alles 18, on mu silmalaud väsinud ilmega, nimelt nahk nende peal on välja veninud ja sarnaneb mõne 30-aastase naise silmadega. Äkki oskate aidata, kuidas nende eest hoolitseda, et silmaümbruse naha olukord paraneks.
Samas ei oska ka põhjuseid tuua, võibolla see, et sai paari aasta eest tohutult meiki kantud ja seda 24/7 ja õhtuti ei viitsinud meiki ka maha võtta, vaid jäin sellega magama. Nüüd aga kannan vähem ja harvem meiki, hoolitsen ka naha eest, kõik muu on paranenud, aga ainult kortsus silmaümbrus ei muutu.”

Vastab Marite Talbre, Sothys´e kosmeetik koolitaja, Sothyse salong Viru tänaval:

“Esiteks juhin tähelepanu sellel, et meie silma kuju on nii öelda paika pandud meie silmakoopa anatoomilise kuju poolt. Selle piirkonna anatoomiline ehitus on igal inimesel individuaalne. Silmad võivad olla väljapoole suunduvad või asetseda sügaval, ka suurus ja kuju on erinev. Epidermis on väga lõtv, toetudes tugevamini vaid kulmu piirkonnas. Dermis on ehituselt ka õhuke, hüpodermis aga puudub pea täielikult.
Olenevalt siis silma anatoomilisest kujust ja naha probleemidest võivad ilmneda sellised probleemid nagu sa kirjutasid. Lõtvunud silmalaud võivad tuleneda tavaliselt kas vedeliku kogunemisest kudedesse, kas siis liigse vedeliku- või liigsoolase toidu söömisest, stressist, magamatusest ja ka valest magamisasendist (kõhuli ja liiga kõrge padi), suitsetamisest ja ka liiga rasvase silmaümbrus toote kasutamisest. Põhjuseks võib veel olla rasva kogunemine silmaümbruse kudedesse (aitab kahjuks ainult ilulõikus) ja allergilised reaktsioonid. Omalt poolt soovitan selgeks teha, millest on probleemid alguse saanud. Selles aitab kindlasti hea ja asjatundlik kosmeetik, kes juba oskab soovitada edasi salongihoolduseid ja õigeid tooteid kodus kasutamiseks. Aga kindlasti aitab hea ja õigesti tehtud massaaž silmaümbrusele, parimal juhul ikkagi koos spetsiaalse silmaümbrushooldusega. Muidugi saab ise ka kodus peale toodete regulaarse kasutamise veel võimlemisharjutusi teha, mis ka tugevdavad  silmaümbruse lihaseid ja seeläbi pinguldavad ka nahka.”

Mari Ojasaar

Buduaar.ee

Sarnased artiklid