Mida teha, kui Sul on veenilaiendid?

17 kommentaari
Mida teha, kui Sul on veenilaiendid?

Veenilaiendid on nõrgad või katkenud kohad pinnapealsetes veresoontes.Nad on ebameeldivad, nendega kaasnab üldjuhul tuim valu ja tõsisematel juhtudel võivad jalgadel areneda isegi haavandid. Veenilaiendite ärahoidmiseks või vähendamiseks saad ise üht.teist ära teha.

Veenilaiendid on nõrgad või katkenud kohad pinnapealsetes veresoontes. Nad on ebameeldivad, nendega kaasnab üldjuhul tuim valu ja tõsisematel juhtudel võivad jalgadel areneda isegi haavandid. Veenilaiendite ärahoidmiseks või vähendamiseks saad ise üht-teist ära teha.

• Veenilaiendite arengut seostatase mitmete faktoritega, nende seas pikaajalise seismise või istumisega, kehalise liikumise puudulikkuse, rasvumise, raseduse, pärilikkusega ning kehva toiduvalikuga.

• On huvitav märkida, et maades, kus toidulaud on looduslike töötlemata toitude poolest rikas, ei ole veenilaienditest praktiliselt kuuldudki. See on osaliselt tänu suurele hulgale kiudainetele ja selliste taimetoitude küllusele, mis on rikkad mürkainetevastastest ainetest, mis aitavad kudesid hoida tugevate ja tervetena. Väldi töödeldud toite. Vältima peaks ka toite, millel on rakkudele laiendav või väsitav efekt (piimatooted, suhkur, alkohol, tavaline tee ja kohv).


Toidulisandid

Kasuta alljärgnevaid toidulisandeid vaheldumisi, neid ei pea korraga võtma:

C-vitamiine koos boiflavonoidideha (1000 mg kaks korda päevas)
Rutiin (500 mg kaks korda päevas)
E-vitamiin (400 ühikut kord päevas)
B-vitamiin (50 g päevas)
Koensüüm Q10
Letsitiin 1 (19 g kaks korda päevas)
Antioksüdant formula
Mustikavarred (500 g kolm korda päevas)


Ravimtaimed

• Joo 1 tass nõgeseteed hommikul ja 1 tass põldositeed hilisel pärastlõunal või õhtul.
• Veenilaienditest tekkiva ebamugavustunde vähendamiseks on soovitav probleemsetele kohtadele panna hobukastaniürdiga immutatud kompress. Selle valmistamiseks tuleks segada pool teelusikatäit hobukastanipulbrit 2 tassi veega ning niisutada selles steriilset puuvillast riiet.
• Ka nõiapuuürt on üks ravim, mida võib kasutada. Ta on looduslik kudede kokkutõmbaja, tihendab kudesid ja vähendab valu.


Aroomiteraapia veenimassaaž

• Lisa 5 tilka lavendli- ja 5 tilka küpressõli 20 milliliitrile baasõlile, milleks sobib magusa mandli- või viinamarjaseemne õli. Määri selle kreemiga jalgu väga õrnalt suunaga südame poole.Kuidas võitled Sina veenilaiendite vastu?

Mari Ojasaar

Dr Gillian McKeith’i “Sa oled see, mida sa sööd” põhjal