Miks küünelakk peal ei püsi?

Miks küünelakk peal ei püsi?

  Kes meist ei teaks olukorda, mil oled saanud hakkama ülisuure pingutusega ehk lakkinud veatult oma küüned ja lasknud neil ka päris mitu minutit kuivada, ent ikkagi õnnestub meil maniküür paari tunni jooksul ära rikkuda. Miks?
 

Kes meist ei teaks olukorda, mil oled saanud hakkama ülisuure pingutusega ehk lakkinud veatult küüned ja lasknud neil ka päris mitu minutit kuivada, ent ikkagi õnnestub meil maniküür paari tunni jooksul ära rikkuda. Miks?

• Selleks, et küünelakk kauem peal püsiks, kanna alati aluslakki ja pealislakki. Pealislakki uuenda aga iga päev, sellisel juhul püsib lakk tunduvalt kauem peal.
• Liiga paks lakikiht küüntel ei kuiva täielikult ning koorub hõlpsasti maha. Laki küüned ja lase esimsel kihil täielikult kuivada, alles siis kanna teine kiht. On palju lakke, mis teist kihti peale ei kannata. Sellisel juhul proovi juba esimesele kihile piisav kogus värvi kanda, et värv küüned kenasti kataks.
• Kolmas kiht küünelakki on kindel otsus oma maniküür ära rikkuda.
• Kanna lakk küüntele kolme sirge pintslitõmbega: üks keskelt ülevalt alla ja üks kummalegi poole.
• Küünelakk muutub kivistunuks mõne minutiga, kuid tegelik kuivamine toimub 12 tundi. Seega samal päeval, mil küüned on lakitud, ei ole soovitav teha koduseid majapidamistöid ega nõusid pesta.
• Kui lakid õhtul mõni tund enne magamaminekut, siis enne voodisseminekut tilguta küüntele küüneõli. Sellisel juhul ei jää küüntele “tekikoti mustrit“. Sama võib teha ka peale pediküüri, et vältida põlvikute kinnikleepumist.
• Enne lakkimist peavad küüned olema puhtad. Veendu, et küüne pinnal ei oleks õlijääke ega küünetolmu. Kõige kindlam oleks küüned enne lakkimist puhastada kas desinfitseerimisvahendiga või lakieemaldajaga.
• Kui  on õhukesed ja pehmed küüned, siis tõenäoliselt koordub igasugune lakk maha. Põhjus on väga lihtne. Küüs paindub, küünelakk mitte.  
• Küünelakk püsib kauem täiesti siledatel küüntel. Proovi küünte pinda õrnalt spetsiaalse poleerijaga lihvida. Ära lihvi sagedamini kui kord kuus, muidu muutuvad küüned liiga õhukeseks ja õrnaks.
• Et küünelakk säiliks kauem, hoia lakki pimedas ja jahedas. Enne laki kasutamist ära loksuta pudelit, sest siis seguneb lakk õhuga. Selle asemel rulli pudelit peopesade vahel. Lakkimine lõpetatud, puhasta pudelisuu salvräti ja küünelakieemaldajaga. Ainult siis on võimalik pudelit õhukindlalt sulgeda ja lakk püsib kauem kasutamiskõlblik – isegi kuni kaks aastat.

Hea lugeja, kuidas hoiad sina oma maniküüri veatult? Mis abinõu või toode aitab sinu küünelakil kaua peal püsida?

Mari Ojasaar