Miks mu meik ei jää ilus?

Jumestust tehes tuleb vältida mõnd viga, et meik ei muudaks kandjat inetumaks. Kas jumestus jääb nagu mask, värvid ei haju silmal, meik teeb vanemaks ? Igale probleemile on lahendus olemas.

Jumestust tehes tuleb vältida mõnd viga, et meik ei muudaks kandjat inetumaks. Kas jumestus jääb nagu mask, värvid ei haju silmal, meik teeb vanemaks? Igale probleemile on lahendus olemas.

• Probleem: Nahk on ettevalmistamata, poorid suured ja ummistunud
Kui nahk on liiga rasune, libiseb meigipõhi nahalt paari tunniga maha ning meik on inetu ja ebaühtlane.
Lahendus – pane erilist rõhku sellele, et puhastad nägu perfektselt. Kindlasti kasuta toonikut, et tasakaalustada naha pH-taset. Enne meigi tegemist koori nahk, pane õrnalt kreemi ja oota umbes 10 minutit, et kreem jõuaks imenduda. Alles siis alusta jumestamist. Rasuse nahatüübi puhul kasuta veepõhist jumestuskreemi. Hästi sobib tahkem, puudrisema koostisega jumestuskreem.

• Probleem: Nahk on krobeline, naharibad narmendavad
Lahendus – Nahka on vaja reglaarselt koorida ja niisutada. Koori 1-2 korda nädalas nahka, kanna peale niisutav mask. Enne jumestuse tegemist kanna meigi alla kindlasti kreem. Vajadusel värskenda oma meiki päeva jooksul näoveega, hästi sobib näiteks Eviani brumisaator. Kasuta niisutavat jumestuskreemi.

• Probleem: Meik jääb peale kui mask
Lahendus
– vali õige meigikreemi toon. Vali toon päevavalguse käes ja pane tähele, et kaela ja põse toon ühtiks.

• Probleem: Silmaalused jäävad tumedad
Lahendus – kanna silma alla valgustpeegeldavat peitepulka, hajuta korralikult, vajadusel korda protseduuri.

• Probleem: Silmapliiats ja ripsmetušš lähevad laiali, lauvärvid jäävad silmal ebaühtlaselt
Lahendus
– Rasusel silmalaul ei püsi silmapliiats ega -tušš, kanna silmalaule puudrit või nahatooni lauvärvi. Vajadusel kasuta veekindlat ripsmetušši. Et lauvärvid silmal hästi hajuksid, kasuta sama nippi – kanna silmale puudrit.

• Probleem: Jumestus pigem peletab, kui kaunistab
Lahendus – kasuta neutraalseid toone. Hajuta korralikult kontuurid (silmadel, kulmudel, huultel). Ära kasuta liiga palju sära korraga, pigem rõhuta ühte osa meigist.

• Probleem: Meik teeb näost vanemaks
Lahendus – kanna vähem meiki ja ära pane ülemäära puudrit. Kanna silma sisenurkadesse heledat lauvärvi, et silmadele sära anda.

Tekst: Mari Ojasaar