Millega arvestada, kui tellida kosmeetikat posti teel?

18 kommentaari
Millega arvestada, kui tellida kosmeetikat posti teel?

Internetikaubamajasid ja e-poode, mis spetsialiseeruvad ilutoodetele, leidub üha rohkem ja rohkem. Tihti on need ka hinnalt oluliselt soodsamad kui tavakauplused. Mida peaks aga arvesse võtma, kui tellid kosmeetikat posti teel? Vastab Itella SmartPOSTi tegevjuht Risto Eelmaa.

Internetikaubamajasid ja e-poode, mis spetsialiseeruvad ilutoodetele, leidub üha rohkem ja rohkem. Tihti on need ka hinnalt oluliselt soodsamad kui tavakauplused. Mida peaks aga arvesse võtma, kui tellid kosmeetikat posti teel? Vastab Itella SmartPOSTi tegevjuht Risto Eelmaa

Kosmeetika ei kannata külma. Kosmeetikatooted, toidulisandid või ka näiteks kontaktläätsed on populaarsed internetist tellitavad tooted, mille puhul talvine ilm võib kallist kaupa kahjustada. Paki tellija istub tavaliselt mõnusalt oma kodus arvuti taga või lappab kataloogi ning ei mõtle ilmaoludele väljas. Aga kui postkast või pakiautomaat, kuhu kauba tellite, asub väljas külma käes, võib tellitud toode rikneda, sest ülessulanud kosmeetikatooteid kasutada pole enamasti enam kasulik või on need lihtsalt oma lõhnaomadusi muutnud,” juhib Eelmaa tähelepanu.

Ka kuum võib tooteid rikkuda. Et kuumus ja niiskus on bakteritele soodsaks keskkonnaks, on paljude ilukaupade puhul ohuks ka nende ülekuumenemine. “Kui tellite näiteks looduskosmeetikat, mis on väga vastuvõtlik säilitustingimustele, võib kuuma käes oodanud paki sisu ebameeldiva üllatuse valmistada. Enne kui süüdistada müüjat praakkauba teelepanemises, tasub mõelda, kas valitud postiteenus oli ikka sobilik,” hoiatab Eelmaa. Kuidas vältida külmumist või kuumuse käes riknemist? Eelmaa sõnul on võimalik lahendus tellida kaup pakiautomaati – SmartPOSTi automaadid asuvad suurtes kaubanduskeskustes, kuhu ligipääs on hästi tagatud. Samuti ei siis pea muret tundma, et tellitud näokreem või lõhnaõli suure külmaga ära jäätuksid või kuumaga riknema läheksid, sest sinised pakiautomaadid asuvad kõik kaubanduskeskuste sisepindadel.

Postiteenust tasub valida mitte ainult hinna, vaid ka kvaliteedi ja sobivuse põhjal, ütleb Eelmaa ja lisab, et enamik e-poode ja kataloogikaubamajasid pakub kauba tarnimiseks mitmeid erinevaid võimalusi, mida esmapilgul eristab vaid maksumus. “Tihti juhtub nii, et tellime kalli toote, aga saatekulu pealt otsustame kokku hoida – see võib aga õnnetult lõppeda,” hoiatab Eelmaa. Ta soovitab enne tarneviisi valimist hetkeks järele mõelda, mis kaubaga on tegemist ning kas õigeaegne või parimas korras kohalejõudmine on tellija jaoks oluline või mitte. Kui jah, siis tasub ehk kaaluda, kas odavaimat kohaletoimetamist valides kokku hoitud sendid on seda väärt.

Buduaar.ee