Millised kulmud mulle sobivad?

35 kommentaari
Millised kulmud mulle sobivad?

Vaadeldes oma näokuju , võib tunduda sobiva kulmukuju kujundamine raske. Siit mõningad nõuanded, mis abiks võivad olla.

Vaadeldes oma näokuju, võib tunduda sobiva kulmukuju kujundamine raske. Siit mõningad nõuanded, mis sel puhul abiks võivad olla.

• Kui su nägu on ovaalne, võib kulmukaar olla veidi tõusev. Kulmusaba kitku peenemaks. Kindlasti tõmba välja kõik karvad, mis jäävad kahe kulmu vahele. Kui surud pintslivarre vastu ninasõõret nii, et see läbistab silma sisenurka, saad kätte kulmu alguskoha. Nüüd pööra pintslivart veidi horisontaalselt, et pintslivars läbistaks silma välisnurka. Nii saad kätte koha, kus kulm peaks lõppema.

• Kui su nägu on ümmargune, st näo vertikaalsed ja horisontaalsed mõõdud on enam-vähem võrdsed, sobivad sulle kolmnurkse kujuga kulmud. Kulmud ei tohiks olla liiga pikad ega liiga paksud, et mitte rõhuda näo ümarust.

• Kui sul on piklik nägu, st kõrge laup ning pikk ja esileulatuv lõug, sobivad sulle kõige paremini pikemad ja sirgemad kulmud.

• Kolmunurkse kujuga näole ehk väikese kitsa lõua ning kõrge laia laubaga naistele sobivad kitsamaks ja lühmaks kitkutud kulmud, millele on antud kaarjas kuju.

• Kandilise näoga naised võiksid kitkuda oma kulmusaba peenemaks: kulmu sisenurk jäta laiem, kulm võiks tõusta pehme kaarega ning saba võiks lõppeda kitsalt.

• Pirnikujulisele näole, st kitsa lauba ning laia ja tugeva lõuaga näokujule sobivad kõige paremini pikad sirged ja paksud kulmud.

Mari Ojasaar

Raamatu Katrin Sangla “Jumestamisest” põhjal, pildid oprah.com