Millist koolilõpukleiti kanda? Stilist soovitab!

34 kommentaari
Millist koolilõpukleiti kanda? Stilist soovitab!

Ivo Nikkolo disainer Xenia Jedomskihh jagab professionaalseid näpunäiteid noortele, kes on sel kevadel kooli lõpetamas ning murravad pead, mida selga panna.

Ivo Nikkolo disainer Xenia Jedomskihh jagab professionaalseid näpunäiteid noortele, kes on sel kevadel kooli lõpetamas ning murravad pead, mida selga panna.

Millises stiilis võiks olla selle kevade lõpukleit?
Kevadel on aktuaalne juba mõnda aega moes olnud ampiir-siluett, mis on sel hooajal sirge ja täiskasvanulikum. Disainerid mängivad laia ja kitsa vormi vahekorraga: ekstra lai seelikuosa ning peenike piht. Naiseliku moe armastajatel tasub võtta malli 50ndate puhtast joonest, 70ndad toovad ülipika kleidimoe, tagasi on ka 90ndatest inspireeritud modernsus.


Pikk versus lühike?
Ivo Nikkolos on uueks hooaja pikkuseks 70ndate maani kleit, seda tasakaalustab moderne mini ja ka turvaline põlvepikkus püsib tugevalt moepildil.  Uus hooaeg ei eelista ühte pikkust teisele, jääb kandja otsustada, millise pikkuse ta välja kannab.
 

Millises värvigammas?
Kevad-suvi tõotab olla värviline. Ivo Nikkolo kollektsioonis võib leida roosa, lilla, erk-punase, sinise ja meekollase. Kirevat värvipaletti rahustavad neutraalsed, pastellsed toonid, värvigammat kroonib särav-valge. Moes on erinevad prindid ja nende  omavaheline ootamatu segamine: abstraktsed lillemotiivid, loomamustrid, graafilised ornamendid, sädelevad pinnad.
 

Millised võiksid olla aksessuaarid?
Aksessuaarid on silmatorkavad ja  XL-suuruses. Heaks näiteks on ülisuured ümbrikkäekotid. Suureks hitiks kinga- ja kotimoes on hõbeda ja metalli töötlusega pinnad ning Swarovski kristallide kasutamine.
 
 
Mida soovitad noormeestel selga panna?
Mida hooaeg edasi, seda kitsamaks meestemood muutub. Näiteks Baltmani kevadkollektsioon pakub spetsiaalset nooremale mehele mõeldud ülikitsast ülikonda, mida sobib töisel ajal kombineerida triiksärgi ja kitsa lipsuga, õhtul aga mõne laheda sõnumiga T-särgi ning efektse salliga.
 

Armas lõpetaja, mida plaanid sina lõpuaktusel kanda?

Mari Ojasaar