Millist kulmuvärvi eelistada?

Kulmuvärve on saadaval nelja erineva koostisega. Õige toon ja koostis sobivad vastavalt sellele, millist tulemust soovitakse.

Kulmuvärve on saadaval nelja erineva koostisega. Õige toon ja koostis sobivad vastavalt sellele, millist tulemust soovitakse.

• Pliiats (pencil) on kõige täpsem ja enimkasutatud kulmude esiletõstmise vahend. Sellel on tavaliselt teistest meigipliiatsitest veidi vahajam konsistents, et tagada parem kate ja püsivus. Kui kasutad kulmupliiatsit, veendu, et see oleks hästi teritatud – mida teravam pliiats, seda parem tulemus. Samas jälgi, et kulmupliiats ei oleks liiga vahajas, vastasel juhul jääb tulemus liiga raske ja võlts.

• Puuder (powder) on kulmuvärv, millel puudub läige. Tavaliselt kantakse see pintsliga kulmukreemidele ja –pliiatsitele, tagades nii nende püsivuse. Puuder annab kulmudele kõige loomulikuma välimuse.

• Kreem (creme) annab kõige dramaatilisema välimuse ja mõjub kõige vähem loomulikuna. Seda matti kreemi kantakse nahale pintsliga ja kõige parem on see katta veel ka puudriga, et tagada nii püsivus. See annab kõige läbipaistvama katte, mida vahel on väga vaja, näteks kulmuarmide täitmiseks.

• Kulmugeel (brow gel) on iseenesest kulmudele mõeldud juuksegeel. See on ideaalne sõnakuulmatute kulmukarvade kontrolli all hoidmiseks. Kulmugeele on nii värvilisi kui ka läbipaistvaid.

• Vali kulmutoon vastavalt naha- ja juuksevärvile. Kui sul on heledad juuksed, mõjuvad liiga tumedad kulmud teatraalselt. Kui sinu juuksed on blondeeritud, võid ka oma kulmud pleegitada tooni võrra heledamaks. Kui naha- ja juuksetoon on soe, vali ka kulmuvärv sooja pigmendiga, näiteks pähklipruun või soe beež. Eestlastele on tüüpiline kartulipruun värv, mis on hallika pigmentatsiooniga.

• Kui sul puudub kulmupliiats, vali matt ja hallikas-pruuni tooni pliiats, vajadusel soojenda pliiatsit, et see vahajasemaks muutuks.

• Kulmupliiatsit kasutades kanna see peale kergete sulgjate liigutustega, järgides kulmukarvade kasvamise suunda. Ära kunagi joonista üht jämedat joont.

• Kui soovid võimalikult loomulikku kulmujoont teha, siis kasuta puudervärve. Nendeks võid valida ka matid lauvärvid. Parima tulemuse saavutamiseks kasuta 3 eri tooni.

• Kui kulmudes on arme või lihtsalt ei ole piisavalt karvu, võid kulmud katta kreemja kulmuvärviga, mis annab kõige parema katvuse. Kasuta lühikesi sulgjaid tõmbeid ninf käi ala üle ka puudriga, et see püsiks kogu päeva.

• Kui soovid veekindlat ja püsivat tulemust, lase kulmud keemiliselt värvida.

Mari Ojasaar

Allikas “Simple Beauty”  Robert Jones