Millist lauvärvi valida?

Lauvärvid on saadaval erinevate tekstuuridega. Õige valimine muutub märksa kergemaks, kui eelnevalt nendega natuke tutvuda.

 

Puudervärvid (powder) on saadaval nii lahtiselt kui pressituna. Mõlemal kujul esineb neid matist läikiva ja sillerdavast jäiseni. Need on kõige populaarsemad, sest neid on lihtne kasutada ja need sulanduvad hästi. Enamus tootjatest pakub neid kõige suurmas värvivalikus.

Kreemjad värvid (creme) on saadaval mati ja säravana. Kreemjaid lauvärve on hea hajutada üle terve lau. Ole ettevaatlik, sest paljud kreemjad värvid võivad nahal kortsuda! Mõned kreemjad lauvärvid kuivavad ka puudriks. Need töötavad kõige paremini. Samas võid puuder- ja kreemvärve kombineerida, et tõsta tooni intensiivsust.

Vedelik (liquid) lauvärv on enamasti läikival või metallik-kujul ja on kõige keerulisem kasutada. Kuna see ei sulandu hästi, pead olema eriti ettevaatlik ja seetõttu on lauvärvi peale kandmiseks kõige parem kasutada pintslit. Vedelikku kasutatakse enamasti silmalainerina või kantakse ripsmete lähedusse tõstmaks värvi intensiivsust.

Pliiatsvärve on hea kasutada silmade ümber, sest tänu teravale otsale tagab see maksimaalse täpsuse. Kui oled lõpetanud, võid joone lihtsalt sõrme, švammi või harjaga hajutada, et saada parem efekt.

Head nõuanded:

• Intensiivsema tooni saavutamiseks kasuta kreem- ja puudervärve koos. Pea meeles, et kreemile kantud puuder takistab selle sulandumist, kuid sellest olenemata tuleb alustada kreemist. See käib põhimõtte “kreem kreemil ja puuder puudril” vastu, kuid töötab siiski.

• Võid puudervärve ka silmalainerina kasutada. Lihtsalt kanna see pintsliga peale, kas märjalt või kuivalt.

• Mõned puudervärvid on kõvasti kokku pressitud, mõnedel seevastu on kergelt kreemjas tekstuur.

Mari Ojasaar
Allikas ” Meigi saladused” Robert Jones