Mineraalne meik: miks ja kuidas seda kasutada?

29 kommentaari
Mineraalne meik: miks ja kuidas seda kasutada?

Mineraalne meik on ilumaailmas suure läbimurde teinud. Jumestus, mis katab hästi, jääb loomulik, imab üleliigse rasu nahalt ning on nahasõbralik, peale selle veel, mida vähem meiki paned, seda parem jääb tulemus.

Mineraalne meik on ilumaailmas suure läbimurde teinud. Jumestus, mis katab hästi, jääb loomulik, imab üleliigse rasu nahalt ning on nahasõbralik, peale selle veel, mida vähem meiki paned, seda parem jääb tulemus.

• Sobib eriti hästi aknelisele või allergilisele nahale. Kuna mineraalid on looduslikud ning imavad niiskust, on selline jumestusvahend parim, erinevalt tavalisetest jumestuskreemidest, mis sisaldavad muuhulgas ka kemikaale. Mineraalmeik ei ummista poore ega ärrita nahka. 

• Kui sul on kuperoosne nahk, oled leidnud endale parima meigivahendi.

• Mineraalset meiki on kasutatud juba 1970ndatest, kuid nüüd, kui moes on “parem elu”, on see jõudnud ka masstoodangusse.

• Enne meikimist niisuta oma nägu, sest kuna mineraalne meik imab liigse rasu endasse, võib liiga kuiva naha puhul  mineraalmeik jääda liiga puudrine. Kanna niisutavat kreemi nahale ning lase sel mõjuda 10 minutit enne kui alustad jumestusega.

• Kalla väike osa puudrist topsi kaanele. Nii väldid seda, et puudrit tuleb pintslile liiga palju. Puudrit saad vajadusel lisada ning pigem tee kihiline ja õhuke jumestus, kui plekiline ja paks.

• Kanna kabuki pintsliga ringjate liigutustega mineraalpuudrit üle kogu näo, vajadusel ka kaelale ja dekolteele. Kasta pintsel puudrisse, rapute liigne maha ning alusta peale kandmist.

• Kabuki pintsel on traditsiooniline geišade jumestusvahend, mida kasutatai jaapani teatris. See on lühike, tihe, ei võta kosmeetikakotis palju ruumi, kuid annab häid tulemusi.

• Kui soovid tugevamat katvust punnidel ning silma all, siis tupsuta puudrit näpuga probleemsele kohale. Vajuta sõrmega vastu nahka ning rulli sõrme otsa paremale ja vaskule õrnalt, vajadusel korda.

• Mõni bränd pakub ka vedelat mineraaljumestuskreemi. Sellisel juhul kanna meigikäsna või sõrmede abil kreem peale ning hajuta.

• Kanna silmadele mineraalmeiki pintsliga, heledamaid toone kulmu alla ning tumedamaid liikuvale laule. Kui soovid tõmmata lainerijoont, siis eelnevalt niisuta pintsel, nii jäävad toonid intensiivsemad. Kui silma alla pudiseb värvi, siis kogu mustus kabuki pintsliga õrnalt üle tõmmates ära.

• Katseta erinevaid viise, kuidas mineraalvärve kasutada. Näiteks saad sa vaarikatooni mineraale kasutada silmadel, põskedel ning ka huultel, segades seda läikega. Põnev lahendus on näiteks sinakast mineraalist teha kombinatsioon silmameigis ja läbipaistva küünelakiga segades maniküüris. Proovi erinevaid variante, sest võimalusi on lõputult.

Mari Ojasaar

Sarnased artiklid