Moedisainer Xenia Jedomskihh lõi kollektsiooni, mis on inspireeritud papagoidest

Moedisainer Xenia Jedomskihh lõi kollektsiooni, mis on inspireeritud papagoidest

Eelmisel aastal lõpetas Xenia Jedomskihh Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala  ja aasta enne Tartu Ülikooli maalikunsti eriala. Ülikooli kõrvalt töötas ta stilistina Eesti juhtivates  moeajakirjades ja reklaamides. Oma kollekstioone  on ta mitmel korral  näidanud  Riia Moenädalal. Oma loominguga on ta välja astunud  Eesti tähtsamatel moeüritustel nagu ERKI moešou ning saanud korduvalt 10 Eesti parima noormoedisaineri hulka konkursil Supernoova. Pärast edukat kollekstiooni näitamist kutsuti ta 2005. aastal  praktikale Londonis maailma ühes juhtivama moedisaineri Moemajja Vivienne Westwood´i juurde. Pärast Eestisse naasemist alustas ta tööd AS Baltika´s Montoni brändi abidisainerina ja aasta hiljem jätkas tööd Ivo Nikkolo brändi disainerina. Sel aastal valmis kollektsioon “Mr Parrot“, mis on müügil ja saadaval kõigile.

Eelmisel aastal lõpetas Xenia Jedomskihh Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala ja aasta enne seda Tartu Ülikooli maalikunsti eriala. Ülikooli kõrvalt töötas ta stilistina Eesti juhtivates moeajakirjades ja -reklaamides. Oma kollektsioone on ta mitmel korral esitlenud Riia moenädalal. Oma loominguga on ta välja astunud ka Eesti tähtsamatel moeüritustel nagu ERKI moeshow’l ning jõudnud korduvalt 10 Eesti parima noormoedisaineri hulka konkursil Supernoova. Pärast eduka kollektsiooni loomist kutsuti ta 2005. aastal praktikale Londonisse maailma ühe juhtivama moedisaineri moemajja – Vivienne Westwood´i juurde. Pärast Eestisse naasmist alustas ta tööd AS Baltika’s Montoni brändi abidisainerina ning aasta hiljem jätkas tööd Ivo Nikkolo brändi disainerina. Sel aastal valmis kollektsioon “Mr Parrot”, mis on müügil ja kättesaadav kõigile.

Kas kogu kollektsioon on siidile üles ehitatud?
Kollektsiooni Mr. Parrot loomisel kasutasin umbes 100 m siidi, mille hulgas on toekas vormiandev taft, reljeefne toorsiid ja õhuline šifoonsiid.

Kust said sa inspiratsiooni?
Kollektsiooni loomist inspireeris mmind moemaailm ise. Tõin papagoi sümboli kollektsiooni, et vihjata moe edevusele peegeldamaks moemaailma kirevust ja näilisust. Moedemonstratsioonid on muutunud suurteks atraktsioonideks, kus kollektsiooni väärtuse määrab õnnestunud etendus.
Mood, nagu ka Mr Parrot, õpib kiiresti jäljendama. Aina uuesti ja uuesti kordab ta vanade meistrite teoseid ja toob tagasi läbielatud mälestused ja moed. Mr Parrot’i värviline sulestik võib viidata ka värvilisele seltskonnale, kes moemaastikul liigub.
 
Hetkel on talvine aeg, kas kleidid on ka enamjaolt pidulikule ja pimedale ajale meelestatud?

Enamus kleite on tõepoolest mõeldud pidulikul üritusel kandmiseks, kuid on ka igapäevaseks kandmiseks mõeldud komplekte.
 
Kui kaua võttis aega kollektsiooni valmimine?
Kollektsiooni idee sünnist kuni moeshow’ni läks umbes pool aastat.

Kellele need kleidid võiksid hästi sobida?

Minu kleidid sobivad neile, kes end hästi tunnevad minu kleitides. Oluline on, et kandja tunneks, et see, mis ta kannab, väljendab ja iseloomustab teda kõige paremini. Kanname rõivaid suurema osa ööpäevast. Eks see on inimese enda valik, mis  rõivastes ta oma elupäevad veedab- kas ta provotseerib publikut või kulgeb rahumeelselt eluteel. Riietuse kaudu võime maailmale aimu anda, kes me oleme ja mida me usume. 

Kus neid kleite näha ja osta saab?

Kleidid on müügis Ivo Nikkolo esinduspoes Suur-Karja tänaval.

Kas sul valmib juba juba kevadkollektsioon?

Järgmine kollektsioon hakkas mul mõtetes kujunema juba eelmise kollektsiooni loomise ajal. Uue kollektsiooni algus on juba tehtud. 

Mari Ojasaar