Muudatus B-Turu reeglites: ärikuulutused muutuvad taas tasuliseks

Muudatus B-Turu reeglites: ärikuulutused muutuvad taas tasuliseks

  Hea B-Turu kaupleja. Meie uuenenud kauplemiskeskkonna B-Turg testimis- ja kohanemisperiood hakkab läbi saama ning alates järgmisest nädalast tuleb tagasi äriisiku kontotasu. Alates 18. märtsist muutub B-Turg äriisikutele ja äripakkumiste vahendajatele taas tasuliseks. Tasuda tuleb ärikonto kuutasu, mis on 4 € + km (so 4.80 €) kuus.    

Hea B-Turu kaupleja. Meie uuenenud kauplemiskeskkonna B-Turg testimis- ja kohanemisperiood hakkab läbi saama ning alates 18.03  tuleb tagasi äriisiku kontotasu.

Alates 18. märtsist muutub B-Turg äriisikutele ja äripakkumiste vahendajatele taas tasuliseks. Tasuda tuleb ärikonto kuutasu, mis on 4 € + km (so 4.80 €) kuus ning see summa ei sõltu kuulutuste arvust. Kui su kontol on kas või üks ärikuulutus, tuleb tasuda ärikonto tasu. Seda tasu peavad maksma kõik järgmised kauplejad:

 

1) isikud, kes vahendavad erinevat teenust või kaupa tuluteenimise eesmärgil

2) isikud, kes müüvad uut või ise valmistatud kaupa tuluteenimise eesmärgil

3) isikud, kas pakuvad iluteenuseid tuluteenimise eesmärgil

Siinjuures katsub B-Turu toimkond eristada üksikute uute asjade müüjat ja massiliselt uute asjade müüjat. See tähendab, et sulle jääb endiselt võimalus müüa ilma äriisiku tasu maksmata oma kordagi kasutamata uus kleit maha eraisikuna. Kui aga neid kleite on kolm ja erinevas suuruses, siis tuleb tasuda ärikonto maksu, sest siis müüd sa kleite ärilistel eesmärkidel.

 

Ärikonto kuutasust on vabastatud:

1) eraisikud, kes müüvad oma isiklikke asju

2) kaubamaja lepingu sõlminud äriisikud

 

Kuidas käib tasu arvestamine?

Ärikonto kuutasu ei sõltu kuulutuste arvust ning seda tuleb maksta ka eraisikutel, kes ühe ja sama konto alt müüvad oma asju kui pakuvad ka mingit teenust või kaupa, mis klassifitseerub ettevõtluse kategooriasse. Kuutasu on lihtne maksta ja seda saab tasuda ühe, kahe või kolme kuu kaupa oma konto all asuvatelt otselinkidelt. 

 

Millal tuleb kuutasu maksma hakata?

Ärikonto kuutasu tuleb oma ärikuulutuste eest hakata maksma  18.03, mil tekib teie kontole vastav võimalus. Palume kasutajatel, kelle konto all on äripakkumisi, tasuda kuutasu perioodil 17.03–20.03 Buduaari pangakontole. Seda on võimalik tasuda nii B-rahaga kui ka pangaülekandega, mille juurde viivad otselingid sinu konto alt, kus on ka näha, millal aegub sinu ärikonto. Vastavad otselingid tekkivad hiljemalt 17.03 kõikide ärikuulutust sisaldavate kontode juurde. Kui sinu kuutasu hakkab aeguma (st makstud periood hakkab täis saama), siis saad vastava meeldetuletuskirja, vastav info on nähtav ka konto all ning kuulutuse pikendamiseks tuleb tasuda järgmise perioodi ärikonto kuutasu. Kui sa seda ei tee, siis muutub sinu ärikuulutus (või ärikuulutused) passiivseks ning seda saad aktiveerida uuesti ärikonto kuutasu maksmisega kolme kuu jooksul. Kuid meeles tuleb pidada, et kord juba passiivseks muutunud ärikuulutused ei lähe automaatselt aktiivseks, kui ärikonto tasu on makstud – neid tuleb ise oma konto all aktiveerima hakata. Kuna suurema arvu kuulutuste korral on see pisut tülikas tegevus, siis palume jälgida oma konto aegumist, et mitte tekitada endale lisatööd.

Kui oled sellise panga klient, mille otselingi pole Buduaari turul, siis palu endale saata arve ja aktiveerime su konto peale raha laekumist ise.

 

Mis siis juhtub, kui sa ei maksa seda tasu?

Kui sa jätad ärikonto tasu maksmata, siis muutuvad ärikuulutused passiivseks, teised inimesed neid enam ei näe ning kolme kuu pärast kaovad need keskkonnast ära. Sama juhtub ka siis, kui meie avastame, et sa teed endiselt äri ja müüd uut kaupa, mis pole vormistatud ärikuulutusteks.

 

Miks peab maksma ärikonto kuutasu, kuigi oled eraisik? 

B-Turu reeglite kohaselt võib ka eraisikuna registreerunud müüa pakkuda uut kaupa või teenust. See tähendab, et tähis pole sinu staatus vaid rolli mängib pakkumise sisu. B-Turu moderaatorid hakkavad jälgima igapäevaselt, et kõik ärikuulutused oleks õigesti vormistatud (st pole vormistatud erakuulutustena). Kui moderaatorid leiavad kuulutuse, mis on iseloomult ärikuulutus, siis teevad nad kuulutusele vastava paranduse, st muudavad erakuulutuse ärikuulutuseks. Järgmisel korral, kui oma kontole sisse logid, leiad vastava info ning seejärel tuleb sul tasuda ärikuulutuse tasu. Kui teed seda 48 tunni jooksul peale moderaatori poolset muudatust, siis on su kuulutus endiselt aktiivne. Kui aga hakkad ärikuulutuse tasu maksta hiljem, siis suure tõenäosusega on sinu ärikuulutus vahepeal juba passiivseks muutunud. Jälgi kindlasti oma kuulutuse staatust. 

Kui sa leiad, et sinu erakuulutus on ebaõiglaselt muudetud ärikuulutuseks, siis on sul võimalik esitada pretensioon koos selgitusega, miks see kuulutus ei klassifitseeru ärikuulutuseks. Pretensioon tuleb saata aadressile bturg@buduaar.ee. Vaatame olukorra üle ja vajadusel muudame tagasi erakuulutuseks.

 

 

B-Turu toimkond