My Martini, please! Vaata kuulsuste GALERIID!

 

Põhja-Itaalias asuv šoppingu- ja moepealinn Milano on oma imeilusa katedraaliga aastaringne turismimagnet, mis meelitab kuulsaid külastajaid nii kauni ümbritseva looduse ja järvede kui kaunite poodide vaateakendega ning ka kuulsa Martini Terrazzaga.

Milanos asuvast Martini Terrazzast  on saanud üks linna sümboleid ja see on osaks nii linna kui ka terve Itaalia ühiskonna ajaloos. Viimased pool sajandit külastasid kõik Milano tähtsad külalised tingimata Martini Terrazza’t Piazza Diaz, 7 asuva hoone 15-ndal korrusel. Sealt avaneb vapustav linnapanoraam: Duomo tornid asuvad nii lähedal, et võiksid neid peaaegu käega katsuda. Kui külastad Milanot, siis Martini Terrazza aadress on Piazza Diaz, № 7, Milano.

 

Põhja-Itaalias asuv šoppingu- ja moepealinn Milano on oma imeilusa katedraaliga aastaringne turismimagnet, mis meelitab kuulsaid külastajaid nii kauni ümbritseva looduse ja järvede kui kaunite poodide vaateakendega ning ka kuulsa Martini Terrazzaga.

Milanos asuvast Martini Terrazzast on saanud üks linna sümboleid ja see on osaks nii linna kui ka terve Itaalia ühiskonna ajaloos. Viimased pool sajandit külastasid kõik Milano tähtsad külalised tingimata Martini Terrazza’t Piazza Diaz 7 asuva hoone 15-ndal korrusel. Sealt avaneb vapustav linnapanoraam: Duomo tornid asuvad nii lähedal, et võiksid neid peaaegu käega katsuda. Kui külastad Milanot, siis tea, et Martini Terrazza aadress on Piazza Diaz № 7, Milano.

Mis on Martini Terrazza?

Esimene Martini Terrazza loodi  20. sajandi 50-ndatel aastatel. See oli kohtumispaigaks inimestele ühiskonna intellektuaalsetest ringkondadest, kes töötasid kirjanduse, showbusiness’i, teaduse, spordi ja poliitika vallas. Martini Terrazza idee sündis pärast II maailmasõda Pariisis, kus Martini Prantsuse filiaal 1948. aastal otsustas oma hoone, Avenue des Champs-Élysées 52, ülemisel korrusel avada VIP külaliste lounge’i. Tohutu suur Terrazza, vaatega tervele Pariisile, sai ideaalseks kohaks prominentsete külaliste vastuvõtmiseks, kolmest küljest palistasid seda Triumfikaar, Eiffeli torn ja Montmartre’il asuv Sacre Coeuri kirik. Nimetust Martini Terrazza hakati kasutama 1950-ndate aastate lõpust ja varsti sai see kino- ja moemaailmas üldkasutatavaks.
Hiilgeaegadel oli maailmas kaheksa Martini Terrazza’t — seitse Euroopas ja üks Lõuna-Ameerikas.

Praegu on  Martini Terrazza kõige populaarsem kokteil:

Martini Rosato granaatõuna mahlaga.
½ Martini Rosatot, ½ granaatõuna mahla, laimi viilud ja jää.

Vaata galeriist kuulsaid ja mõjukaid inimesi, kes eelistavad just Martini Terrazzal nautida vaba aega!

Fotodel:

1. Anita Ekberg, Marcello Mastroianni.
2. Claudia Cardinale, 1961 a.
3. Gerard Depardieu, 1982 a.
4. Jeanne Moreau ja Monica Vitti.
5. Sophia Loren, 1984 a.
6. Paul Newman ja Joanne Woodward, 1961 a.
7. Sean Connery, 1963 a.
8. Rudolf Nurejev, 1965 a.
9. Marie Laforêt, 1963 a.
10.Monica Vitti, Marcello Mastroianni, Jeanne Moreau, Michelangelo Antonioni