Naha ebaühtlused peidab õige peitepulk!

14 kommentaari
Naha ebaühtlused peidab õige peitepulk!

On saadaval erineva koostise ja tekstuuriga tooteid. Erinevaid tekstuure kasutatakse erinevates probleemsetes kohtades, nii et on oluline kasutada õige tekstuuriga peitepulka õiges kohas. Näiteks silmaalustele mõeldud peitepulk peab olema niiske ja kreemjas, samas kui purunenud kapillaaridele mõeldud peitepulk peaks olema palju kuivema tekstuuriga, et seda oleks lihtsam peale kanda ja et see püsiks kauem.

Tänapäeval on kaubanduses saadaval väga palju erineva koostise ja tekstuuriga peitepulki. Erinevaid tekstuure kasutatakse erinevates probleemsetes kohtades, nii et on väga oluline kasutada õige tekstuuriga peitepulka õiges kohas. Näiteks silmaalustele mõeldud peitepulk peab olema niiske ja kreemjas, samas kui purunenud kapillaaridele mõeldud peitepulk peaks olema palju kuivem, et seda oleks lihtne peale kanda ja et see püsiks kauem.

Tahke kreemipulk (solid crem stick) annab täieliku katte, kuid ei ole alati väga sulanduv. Tavaliselt kasutatakse seda suuremate nahavigade ja pigmendilaikude puhul. Seda võib kasutada ka silmaümbruse kortsukestel, aga tahket kreemipulka kasutades veendu, et see oleks piisavalt kreemjas, vastasel juhul see hoopis rõhutab peeneid kortsukesi. Kuna silmaümbruse nahk on kõige õrnem, võib raskesti sulanduva tahke kreemipulga kasutamisega silmaümbruse rõngaid hoopis rohkem esile tuua!

Peitekreem (pot) pakub pulgale sarnast katet, aga sisaldab rohkem niisutavaid koostisosi ega ole nii tihe. See sobib paremini näiteks silmaalustele. Tänu headele katvatele omadustele kasutab enamik professionaalseid jumestajaid just seda. Kuigi see on tavaliselt kreemjas, on see saadaval ka kuivema ja õlivaba koostisega, mis sobib hästi ülejäänud näo toonivigade parandamiseks.

Tuubi (tube) pakendatud peitekreem on kreemjama tekstuuriga, kergem ja koguneb väiksema tõenäosusega väikestesse kortsukestesse, mistõttu on see ideaalne just küpsemale nahale. See on peitevahenditest kõige mitmekülgsem. Selline peitekreem pakub suurepärast katet. Seda on võimalik segada niisutajate ja meigikreemiga, saades nii palju puhtam vahend. See on ideaalne ka tumedate silmaaluste peitmiseks, sest see sulandub hästi.

Peitepulgad (wand) pakuvad kõige kergemaid toone ja need on suurepärased vahendid nahatooni sujuvaks ühtlustamiseks. Kui kasutad õiget tooni, võid seda nahale kanda ilma meigikreemita, sest peitepulk sulandub hästi ka puhtal nahal. Peitepulgad pakuvad efektiivsemat katet kui vedelad aluskreemid ja on tänu sellele suurepärased just kiirete paranduste tegemiseks. Peitepulka puudriga kattes võib selle püsivust tõsta, sest puuder kleepub paremini ja püsib kauem.

Peitepliiatsid (pencil) katavad väga efektiivselt pisikesi iluvigu, näiteks lõhkenud kapillaare. Sa lihtsalt joonistad sellega. Kui värv sobib täpselt, pole vaja isegi sulandamisega vaeva näha. Peitepliiatsid on ka ideaalsed huulejoone korrigeerijad.

Õlivabad kompaktsed (oli-free compact) peitevahendid on parimad vistrike ja punnide katmiseks. Nad on tavaliselt hästi püsivad, kuiva tekstuuriga ega ärrita vigastatud kohti. Tänu oma heale püsivusele on need väga head vanadus- ja pigmendilaikude katmiseks.

Peegeldavad (highlight reflecting) tooted varjavad vigu neid tegelikult katmata! Selle asemel on neil valgustpeegeldavad omadused, mis muudavad varjud heledamaks. Teisisõnu, need toovad välja eristuvad alad nagu kortsude ja kotikeste tekitatud tumedad varjud. Sa lihtsalt kannad peegeldavat toodet varjutatud alale ja see muutub heledamaks, muutes nii tumedad kohad vähem silmatorkavaks. Sellist toodet tuleks nahale aga kokkuhoidlikult kanda. Väga tihti aetakse peegeldavad tooted segamini peitepulkadega, mis nad kindlasti ei ole!

Mari Ojasaar
Allikas: “Simple beauty” Robert Jones