Reklaam sulgub sekundi pärast

“Pandasilmad” teevad muret?

Kas oled olnud situatsioonis, kus sinu ripsmetušš on ripsmetelt "alakorrusele" pudenenud ja inetud mustad jäljed jätnud? Kui nii, siis järgnevalt mõned head nipid, mis aitavad seda vältida.


 

Kas oled olnud situatsioonis, kus sinu ripsmetušš on ripsmetelt "alakorrusele" pudenenud ja inetud mustad jäljed jätnud? Kui nii, siis järgnevalt mõned head nipid, mis aitavad seda vältida.

Jumestuskunstnikuna olen kuulnud paljude muret määrdunud ripsmetuši pärast. Nimelt kipub ripsetušš päeva jooksul silmade alla ja ümber valguma. Seda võivad põhjustada erinevad asjaolud, ent neile kõigile on lahendus olemas.

• Niiskusega kokkupuutes valgub tušš ripsmetelt. See juhtub siis, kui lähed ujuma või satub vesi muul moel silmade juurde. Selle vältimiseks aitab veekindel ripsmetušš.
• Kui päeva jooksul pudenevad väikesed tükikesed ripmetušilt silma alla, siis on see märk kehvast tušist. Võib ka olla, et tušš on vanaks läinud ( selle kontrollimiseks nuusta tušši, kui see lõhnab ebameeldivalt, on tušš kindlasti vana). Ka võib olla viga selles, et ei võetud eelneval päeval korralikult ripsmetelt meiki maha. Siis jääb alla vana tuši tükk ja hakkab pudenema.
• Loomulikult saad sa "pandasilmad", kui ärkad hommikul nii, et meik jäi maha võtmata. Kui oled noor, võib tunduda, et selline viga ei tee nahale midagi hullu, kuid paari aasta pärast märkad, et "küpsed" kuidagi kiiremini kui eakaaslased.
• Kui kannad silmakreemi silmadele liiga lähedale, hakkab see tušši lahjendama, mille tulemusena see silmade ümber laiali  jookseb. Silmakreemi pannakse silmakoopa piirile ja vaid väikese hernetera suurune kogus. Ära liialda kreemiga!
• Kui kasutad silmameigis väga pehme söega pliiatsit, siis päeva jooksul grimasse tehes võib silmapliiats alumisele laule sattuda. Selle vältmiskes kanna natuke puudrit alumisele laule ning kinnita ülemisel laul silmapliiats veekindla laineriga.

Hea lugeja, kuidas võitled sina laiali läinud tušiga?

Mari Ojasaar