Prada dramaatiline moeshow

Moemaailma keerises on Londoni moenädal juba jõudnud vahetuda Milano oma vastu ja kõik supermodelle täis pressitud lennukid on oma suunad Itaalia moepealinna poole võtnud.

Moemaailma keerises on Londoni moenädal juba jõudnud vahetuda Milano oma vastu ja kõik supermodelle täis pressitud lennukid on oma suunad Itaalia moepealinna poole võtnud.

Kõikide olnud show’de ning maailmakuulsate disainerite seast tõstab Buduaar esile Miuccia Prada loodud kollektsiooni. Miuccia on nimelt naine, kes on ka oma koha leidnud NY Times maailma kõige mõjukamate inimeste TOP 10-s. Jätame isegi rääkimata tema mõjuvõimust moemaailmas.

2009 suvise kollektsiooni märksõnaks oli “koopanaise couture“. Naljakas ja geniaalne kooslus sisaldas endas loomamustreid, kulda, pliiatsseelikuid ning kõige eelnevaga kokkusobivaid jakke.

Prada uus garderoob on üles ehitatud pesu põhielementidele: rinnahoidjad, alusseelikud ja püksikud, mis kõik on metalsetes kangastes ja siidides. Riided lausa sulasid modellidele selga, olles justkui nende hooletult ümber seotud “teine nahk”.

Kuid miks kutsuti moeshow’d dramaatiliseks? Vaid üks vale liigutus nendes pilvelõhkuja kõrgustes püütoninahast kingades ja modelle ootas ees komberdamine, samal ajal üritades säilitada viimastki tasakaalu, kuni catwalk’i lõpuni. Kui kaks modelli olid juba kukkunud, hoidis terve publik järgnevate möödumisel hinge kramplikult kinni.

“Mul oli paanikahoog ja mu käed värisesid. Kontsad olid niivõrd kõrged!” jutustab backstage’l üks modellidest. “Mõned lausa nutsid lava taga, kuna nad kartsid nii väga!”

Disainer Miuccia lausus, et kingad on ohutud, kuid modellidel oli libe tänu väikestele sokikestele, millega koos nad saatuslikke kingi kandsid. Samuti lubas Miuccia, et poodidesse jõudes on kontsade kõrgust vähendatud.

 

/Liisa Ennuste/ 

moe- ja trenditoimetaja