Puhasta oma nägu!

Puhasta oma nägu!

Oma naha puhtana hoidmine on ülimalt oluline, kui tahad saavutada ideaalse jume. Puhasta nägu isegi enne jumestuse pealekandmist. Usu, sa ei taha teadagi, kui palju rasu su meigi alla jääb.

Oma naha puhtana hoidmine on ülimalt oluline, kui tahad saavutada ideaalse jume. Puhasta nägu isegi enne jumestuse pealekandmist. Usu, sa ei taha teadagi, kui palju rasu su meigi alla jääb.

• Puhasta käed, enne kui alustad naha puhastamist. Pesemata käed ainult lisavad mustust.
• Puhasta hoolikalt ka näo ümbert. Päeva jooksul valgub jumestus juuksepiirist isegi edasi. Tihtipeale on nahk just selles piirkonnas probleemne. Samuti jääb sinna pidama ka juuksehoodusvahendite jääk, nagu lakk, geel jne.
• Vaheta oma puhastusvahendeid vastavalt ilmale. Külm tuul ja kliima nõuavad teistsugust hooldust kui sooja ilma puhul.
• Kui sul on tundlik nahk, siis kasuta sellele vastavaid tooteid. Väldi puhastajaid, mis sisaldavad lonoliini või parfüümi, need võivad nahka ärritada ja tekitada paistetust.
• Ära kasuta sama puhastajat rohkem kui 8-10 nädalat. Nii nagu kõigel, on ka puhastajatel kehtivuskuupäev, naha puhul tasub seda eriti jälgida.
• Naiste üks lemmikala, mida meikida, on huuled. Kui neil on võimalus värvida vaid üks koht näos, siis on selleks kõige tõenäolisemalt just huuled. Selle võrra enam vajavad need puhastamist ja hoolitsust. Puhasta huuled, koori õrnalt harjaga ning kanna peale looduslikku niisutuspalsamit. Eelista just looduslikku niisutajat, kõik, mis sisaldab tehisaineid, muudab huuled kokkuvõttes tootest sõltuvaks ning veelgi kuivemaks. Suitsetamine ja liigne päike tekitavad huulekortsukesi, mis panevad huulepulga inetult jooksma. Kasuta alati huulte ümber UV-kaitset.
• Dekoltee ja kael on naise üks sensuaalsemaid kohti, kui oled noor. Selleks, et kael ja dekoltee ka vanas eas kena oleks, puhasta, niisuta ning poputa seda ala erilise hoolega.
• Silmi ümbritsev nahk on eriliselt õrn. Väldi liigset kreemitamist, kuna paljud ilukirurgid kurdavad, et silmade alla tekivad tursed just liigsest kogusest silmageelidest, mis nahale kantakse. Kasuta geeli ainult väikeses koguses ning patsuta see õrnalt naha sisse. Puhastamisel kanna puhastajaga immutatud vatipadi silmale ning oota hetk, see aitab meiki kergemini maha saada, ning nii väldid ka üleliigset hõõrumist.

Millega sina, hea lugeja, oma nägu puhastad?

Mari Ojasaar

Buduaar.ee