Püsimeik – kas midagi mulle?

Üha enam on neid, kes on üle saanud püsimeigi hirmust – enam ei kardeta ronkmusti kulmukaari ega sinkjashalli katkendlikku huulekontuuri. Ajad on muutunud ja püsimeigi tulemus ka. Küsimustele vastab Meribella ilusalongi kosmeetik Kairi Paul. Kellele sobib püsimeik?
Püsimeik sobib pea igaühele, eriti aga näiteks nägemisprobleemidega naistele, kiire eluviisiga ning sportlike eluviisidega naistele, kes ei viitsi meigikotti kaasas kanda. Vanemad daamid näevad peale püsijumestust päris mitu aastat nooremad välja.

Üha enam on neid, kes on üle saanud püsimeigi hirmust – enam ei kardeta ronkmusti kulmukaari ega sinkjashalli katkendlikku huulekontuuri. Ajad on muutunud ja püsimeigi tulemus ka. Küsimustele vastab Meribella ilusalongi kosmeetik Kairi Paul.

Kellele sobib püsimeik?
Püsimeik sobib pea igaühele, eriti aga näiteks nägemisprobleemidega naistele, kiire eluviisiga ning sportlike eluviisidega naistele, kes ei viitsi meigikotti kaasas kanda. Vanemad daamid näevad peale püsijumestust päris mitu aastat nooremad välja.

Millised uuendused on püsimeigis toimunud?
Püsimeigi värvid on pidevalt uuenenud vältimaks värvide muutumist nahal aja möödudes.

Milliseid piirkondi saab püsivalt meikida?
Püsivalt saab meikida silmi, huuli, kulme ning saab ka arme katta.

Millised on populaarseimad?
Kõige populaarsem on ehk püsijumestus kulmudele, kuna see piirkond on kõige vähem tundlik valu suhtes ja tulemus jääb tõeliselt kena. Kulmud raamivad näo ja annavad sellele ilme.

Kuidas olla kindel, et tulemus jääb loomulik?
Loomuliku tulemuse saavutamiseks tuleks kindlasti valida vastav värvitoon ja loomulik „stiil“. Tuleks hoiduda ekstravagantsetest, ülepakutud „joontest.“

Kui kaua püsib püsimeik?
Püsimeik püsib 2-5 aastat, see sõltub nahatüübist, ainevahetusest ja hooldusest.

Kui on soov püsimeigist loobuda, siis millised on võimalused?
Püsimeiki saab eemaldada laseriga. See on pikk ja valus protsess. Palju kergem on inimesel hoolikalt järele mõelda, millist kulmukaart ta tahab, et see harmoneeruks näoga ning jääks loomulik, ega häiriks hiljem.

Kuidas toimub meigi tegemine? Millega peaks arvestama?
Protseduuri käigus kantakse värv naha pindmisse kihti. Püsimeigi tegemisel peab kindlasti arvestama, et peale protseduuri on värvid mõne päeva jooksul kuni 70% tumedamad ja see on mööduv. Võib esineda kerge paistetus, nahk võib olla ärritunud ja võib tekkida ka herpes. See sõltub iga inimese immuunsüsteemist, mitte värvide koostisest. Sellisel juhul tuleks enne järgmist protseduuri järgida mõningaid ettevaatusabinõusid (herpese vastased tabletid jne). Pärast esimest protseduuri võib esineda mõningat värvi ebatäiuslikkust, see taandub pärast teist protseduuri.

Kas meiki tehakse ühe protseduuriga, või hea tulemuse jaoks on vaja teha ka kordusprotseduur(-e)?
Tavaliselt on kordusprotseduur vajalik ning see on hinna sees. Alati võiks oma püsimeigi tegijalt üle küsida, kas kordusprotseduur on ikka hinna sees.

Millistel juhtudel ei saa püsimeiki teha?
Püsimeiki ei tohiks teha kui on häireid verehüübimisega, epilepsia, diabeet (infektsiooni risk on suurem). Allergiate puhul tuleks teha enne protseduuri allergiatest. Ka vere kaudu levivate viiruste kandjad võiksid püsimeigist loobuda. Kindlasti ei tohiks värskelt pigmenteeritud ala mustade kätega katsuda ning vajalik on peale protseduuri kasutada ainult soovitatud tooteid.

Kas püsimeiki tehakse ka meestele?
Loomulikult saab püsimeiki teha ka meestele, kellel soov näiteks parandada näodefekte (armid, vigastatud kulmud jne).

/Mari Ojasaar/