ReUse Republic ja Eesti disainerid tähistavad jõule

7.–9. detsembrini on ReUse Republic oma uuskasutusdisainituruga lõpuks ometi taas pealinnas, Kristiine Keskuses. Üllatustest puudust ei tule. Lisaks alati esinduslikule disaintoodete valikule ja keskkonnasõbralikule stiilimuutusele toimub Ööshoppingu raames oksjon. Ehitakse ka oma kuusk ning pakutakse piparkooke ja auravat teed.

 

7.–9. detsembrini on ReUse Republic oma uuskasutusdisainituruga lõpuks ometi taas pealinnas Kristiine Keskuses. Üllatustest puudust ei tule. Lisaks alati esinduslikule disaintoodete valikule ja keskkonnasõbralikule stiilimuutusele toimub Ööshoppingu raames oksjon. Ehitakse ka oma kuusk ning pakutakse piparkooke ja auravat teed.

ReUse Republicu eestvedaja Mari Martin: „Uuskasutusturul leidub rõivaid ja aksessuaare igale maitsele, nii emadele kui lastele, sekka üht-teist ka meestele. On nii eksklusiivsemaid kui ka väga soodsa hinnaga disaintooteid. Eraldi on leiunurk, kust võib põnevat kraami leida isegi peaaegu tasuta. Kuna kõik tooted on ainulaadsed, teab meie uuskastusturu austaja, et kohal tasub olla kohe esimesel päeval – siis saab nautida suurimat valikut.“

Koostöös Dr. Hauschkaga teeme soovijaile esmakordselt ka Tallinnas stiilimuutust – ReUse Republicu disainerid-stilistid aitavad registreerunutele uut keskkonnasõbralikku välimust kujundada, Dr. Hauschka hoolitseb soengu ja meigi eest ning enne ja pärast stiilimuutust tehakse pilte, mille stiilimuutujad hiljem ka endale saavad. Reedel Ööshoppingu ajal paneme oksjonil välja ka eksklusiivse ballikleidi, mille on Reserved’i laojääkidest ümber disaininud Margit Salk,“ rääkis Martin.

ReUse Republicu disainiturg Kristiine Keskuses leiab aset 7. ja 8. detsembril (K-N) kell 14–20 ja 9. detsembril (R) kell 14–24. Reedel ööshoppingu ajal kell 21 toimub oksjon. Nii tootevaliku, ReUse Republicu ja Dr. Hauschka keskkonnasõbralikule stiilimuutusele registreerumise kui oksjoni kohta saab täpsemat infot Facebookist.

ReUse Republic on liit tarbijate, vabakutseliste disainerite, moebrändide ja kaubanduskeskuste vahel. ReUse Republicu raames disainitakse ümber armastatud moebrändide laojääke – rõivaid ja aksessuaare, mis on uued, tarvitamata, kuid on mingil põhjusel kasutust leidmata seisma jäänud. ReUse Republicu disainerid päästavad selliseid tooteid prügimäele sattumast, töödeldes ja kujundades need ümber unikaalseteks disaintoodeteks.

Laojääkidega on panustanud Reserved, Denim Dream, Sangar, House, CroppTown, Vero Moda, Expressions, Mothercare, The Bag, Liann Lõngad, Hansmark ja paljud teised.

Moebrändide laojääke disainisid ümber rõivadisainerid Kirill Safonov, Diana Kurves, Axonova, Katrin Kotkas, Helle Kass, Anary Noorem, Signe Rank, Nele Roosimägi, Bisoudoudou, Luule Pakkas, Margit Salk, Kaisa Krusenberg, Kristi Larens, ms. Margot, Tuuli Mäemat ja Triin Paumer ning aksessuaaridisainerid Mia-Marie, Arnika Salujärv, Helen Valk-Varavin ja Kristel Tiidrus.

 

Buduaar.ee