Signe Kivi kutsuti rahvusvahelise moevõistluse žüriisse

7 kommentaari
Signe Kivi kutsuti rahvusvahelise moevõistluse žüriisse

Tekstiilikunstnik ja Eesti Kunstiakadeemia rektor prof. Signe Kivi osaleb rahvusvahelise tööriiete moevõistluse Lindström Award žüriis, hakates hindama Euroopa ja Aasia parimate moeüliõpilaste töid.

Tekstiilikunstnik ja Eesti Kunstiaka-deemia rektor prof. Signe Kivi osaleb rahvusvahelise tööriiete moevõistluse Lindström Award žüriis, hakates hindama Euroopa ja Aasia parimate moeüliõpilaste töid.

Pereettevõttest alguse saanud globaalne tekstiiliteenuste pakkuja Lindström on kutsunud võistlusel osalema juhtivate moedisaini kõrgkoolide üliõpilasi kõikjalt Euroopast ja Aasiast. Seekordsel võistlusel kujundatakse töörõivad restoraniper-sonalile, mis annab tulevastele moekunstnikele võimaluse tutvustada rahvus-vahelisele ekspertide žüriile oma nägemust töörõivamoe tulevikutrendidest. Võistluse žüriid juhib Dieseli brändi naisterõivaste kollektsiooni peadisai-ner Heikki Salonen.

Lindströmi tegevjuhi Juha Laurio sõnul on professionaalne ning kliendikeskne rõivadisain hea tekstiiliteenuse eeltingimuseks. “Paljud ettevõtted on enda jaoks avastanud tööriiete üüriteenuse eelised ning seetõttu peab disainer mõistma firmade vajadusi töötajate riietamisel,” rääkis Laurio. “Rahvusvahelise võistluse eesmärk on tõsta töörõivamoe tähtsust nii ettevõtete kui moedisainerite jaoks.”

“On huvitav näha, kuidas õpilased selle väljakutse vastu võtavad. Ootan uut mõtlemist ja huvitavaid ideid,” ütles võistluse žüriisse kuuluv Eesti Kunstiakadeemia rektor prof. Signe Kivi.

“Ettevõtted vajavad konkurentsivõimeliste toodete ja teenuste pakkumiseks uusi ideid ning üliõpilased on selles osas firmadele headeks koostööpartneriteks. Teisalt saavad tudengid teha tutvust ettevõtete ja turul pakutavate teenustega ning viia end kurssi töövõimalustega. Seega on selline ülikoolide ja ettevõtete vaheline koostöö viljakas mõlemale poolele,” lausus prof. Kivi.

Ettevõtted panustavad üha enam tööriiete disaini. Töörõivad peaksid toetama ettevõtte identiteeti, tegema töötaja argipäeva mugavamaks ning näitama töötajale, et tööandja hoolib nende heaolust. Lindström riietab oma töörõivaste üüriteenuse abil iga päev vähemalt miljonit inimest Euroopas ja Aasias. Tööriiete eksperdina tuntud Lindström on viimastel aastatel tugevasti investeerinud disaini ning loonud valdkonna ühe suurima in-house disainiosakonna.

 

Buduaar.ee