Silmad ohutult korda!

Enamik inimesi igatseb näha kaugele selgelt ilma prille või kontaktläätsi kasutamata. Juba mitmendat aastat teeb dr Ants Haavel Kadrioru hubases KSA Silmakeskuses silma laserlõikusi. Siiani ei ole ükski tema patsientidest lahkunud KSAst millegi vähema kui seaduslikult nõutava standardse nägemisega autojuhtimiseks (ilma prillideta).

Enamik inimesi igatseb näha kaugele selgelt ilma prille või kontaktläätsi kasutamata. Juba mitmendat aastat teeb dr Ants Haavel Kadrioru hubases KSA Silmakeskuses silma laserlõikusi. Siiani ei ole ükski tema patsientidest lahkunud KSAst millegi vähema kui seaduslikult nõutava standardse nägemisega autojuhtimiseks (ilma prillideta).

KSA Silmakeskuses on ohutus kinnisideeks. Augusti lõpus alustas KSA ainsana Eestis laserprotseduuride läbiviimist uue laseriga Wavelight Concerto, mis on turul olevatest laseritest kõige kallim ning patsiendi jaoks ohutuim. Sarvkestakude eemaldatakse eriliselt täpselt ja ühtlaselt, mistõttu tursete ja põletike tekkimise oht väiksem. Turvalisust suurendab ka silma liikumist jälgiv süsteem, mis tähendab, et isegi kui silm liigub protseduuri ajal, liigub laser silmaga kaasa. Concerto on ka ainus seade, mis mõõdab protseduuri ajal sarvkesta paksust ja silma kuivust,” räägib Ants Haavel.

Maailma tipptasemel lasertehnoloogiat esindavat Concerto laserit toodab Wavelight Laser Technologie AG vaid piiratud koguses ja seda osta on võimalik vaid nendel kliinikutel, mille teenindus- ja ravikvaliteet vastavad kõige kõrgematele standarditele.
Igale inimesele õige protseduur. Enamikku refraktsioonivigasid on laserprotseduuriga võimalik kergesti korrigeerida. Raviviisi valik sõltub mitmest individuaalsest tegurist, sealhulgas nägemistugevusest (mõõdetakse dioptrites), vanusest ja nõuetest nägemisele. Kõige parem iga laserprotseduurile tulemiseks jääb vahemikku 20 kuni 40 eluaastat. Kuna igaühe silmad ja nõudmised on ainulaadsed, teeb KSA Silmakeskus igale patsiendile enne protseduuri väga põhjaliku silmauuringu. Uuring sisaldab silmade läbivaatust ja konsultatsiooni, et määrata patsiendi täpne sobivus raviks. Uuringuid saab teha nii KSA Tallinna kui ka Tartu ja Pärnu uuringukeskustes.

LASIK (laser in situ keratomileus) on sarvkesta ambulatoorse kirurgia vorm, kus kirurg kasutab spetsiaalset ja täpset seadet nimega mikrokeratoom, et lõigata lahti õhuke sarvkestakoe lapp. LASIK-operatsioon on kõige turvalisem ja kõige parema tulemuslikkusega, kui kontaktläätsede või prillide tugevus on miinus 1 kuni miinus 8 dioptrit.
Et operatsioon kulgeks võimalikult väikese tüsistuste ohuga, kasutab KSA Silmakeskus oma laserprotseduuridel täiesti uut meetodit, mida kutsutakse Gentle Touchiks. Tänu Gentle Touch meetodile taastuvad silmad protseduurist kiiremini. Ligi 95% klientidel ei ole juba kolm tundi pärast protseduuri lõppu märgata, et nende silmi on ravitud. Suurim eelis, mida patsiendid GT puhul välja toovad, on veelgi väiksem ebamugavustunne protseduuri ajal ning täppverevalumite puudumine silmavalgetel pärast laseroperatsiooni.
Lõikus ise kestab vaid mõne minuti, millest laser töötab ainult paari sekundi vältel. Ettevalmistus operatsiooniks tehakse silmakeskuses operatsiooni päeval (nt kontrollitakse veelkord silmi, mõõdetakse nägemisteravust jne) ning see toimub umbes 30 minutit enne operatsiooni. Protseduur ise on valuvaba ja sellest ei ole võimalik pimedaks jääda.

Paranenud nägemine, minimaalne paranemisaeg, maksimaalne mugavus.

LASIK-protseduuri järgne paranemisprotsess ei ole pikk. Patsient saab tavapäraste tööülesannete ja meelelahutusega jätkata juba paari päeva jooksul pärast ravi. Lisaks paraneb nägemine kohe pärast operatsiooni ja mõlemat silma on võimalik ravida ühel ja samal päeval. Uuringud on alati näidanud, et üle 99% LASIK-protseduuri läbinud patsientidest saavutab seaduslikult nõutava nägemisstandardi, millega võib autot juhtida ilma prillideta.

LASIK-ravi hind
LASIK-protseduur KSA Silmakeskuses maksab 14 000 krooni silma kohta. Hind sisaldab kogu operatsioonieelset ja -järgset tegevust ning protseduuri ennast. Anname teile nõu, kas olete operatsiooniks sobiv patsient, vastame kõigile küsimustele ravi võimalike tulemuste kohta ning peame teiega nõu ka alternatiivsete sobivate laser- ja mittelaserravi võimaluste üle.
Lisainformatsiooni KSA Silmakeskuse kohta leiad www.ksa.ee