Spetsialist: Juuksepikendused ei kahjusta oma juukseid

Lugejaküsimustele vastab Kati Leinstrep, kes on Great Lengths juuksepikenduste rahvusvaheline koolitaja. 1. Mul on endal tumedad juuksed, aga tahaks heledid salke. Värvides ei jää nii heledad, palju ma peaksin pikenduse salke panema. Kus te asute ja mis hinnaga pikendusi panete? Tänan vastuse eest!
Kõik oleneb sellest, millist tulemust soovid saavutada. Kui soovid peenemaid salke, siis peaks 15 salgust piisama, need lõigatakse siis poolikuks ja tekib 30 peenemat salku. Paksemateks salkudeks peaks panema umbes 20 tk. Meie asume Radissoni hotellis salongis “Abigail” ja meie juures maksab 1 salk olenevalt pikkusest 50-55 krooni.

Lugejaküsimustele vastab Kati Leinstrep, kes on Great Lengths juuksepikenduste rahvusvaheline koolitaja.

1. Mul on endal tumedad juuksed, aga tahaks heledid salke. Värvides ei jää nii heledad, palju ma peaksin pikenduse salke panema. Kus te asute ja mis hinnaga pikendusi panete? Tänan vastuse eest!
Kõik oleneb sellest, millist tulemust soovid saavutada. Kui soovid peenemaid salke, siis peaks 15 salgust piisama, need lõigatakse siis poolikuks ja tekib 30 peenemat salku. Paksemateks salkudeks peaks panema umbes 20 tk. Meie asume Radissoni hotellis salongis “Abigail” ja meie juures maksab 1 salk olenevalt pikkusest 50-55 krooni.

2. Ma soovisin juustesse roosasid triipe, kuid juuksur ütles, et see kulub umbes kahe nädalaga maha ja soovitas roosad juuksesalgud juustepikendustena panna.Kas ja kui tihti peaks hoolduses käima ning kas see oleks mõttekas?
See on tõsi, et erksad juuksevärvid kuluvad kiiresti. Juuksepikendussalkude eeliseks ongi see, et nende pealt värv ei kulu maha ning 3-5 kuu pärast saad sa soovi korral roosad asendada teise värviga ning seda ilma oma juukseid rikkumata.

3. Kui suur hinnavahe on külm- ja kuumkinnitustega juuksepikendusel?
Great Lengths külmkinnitusega juuksepikendused maksavad sama palju kui kuumkinnitusega.

4. Nagu ma aru sain, siis külmkinnitusel paigaldades pikendusi kasutatakse ultraheli keratiini pehmendamiseks salkude paigaldamisel. Aga kuidas neid lahti võetakse hiljem?
Külmkinnitusega juuksepikendused eemaldatakse samamoodi kui kuumkinnitusega pikendused. Kinnitusele kantakse peale keratiini pehmendav õli ning seejärel muljutakse seda spetsiaalsete tangidega niikaua, kuni kinnitus on täiesti pehme ning libistatakse juustest välja. Siis kammitakse välja kõik juuksepikenduste kandmise ajal peanaha ja kinnituse vahele tekkinud pusad. Pusad tekivad nendest juustest, mis 3-5 kuu jooksul on loomulikul teel välja langenud.

5. Tahaksin teada, kas selliseid juuksepikendusi on ka olemas, mida ei peaks sirgendama, vaid oleksid loomulikult sirged? Mul endal on sirged juuksed ja ei tahaks neid triikimisega kahjustama hakata (ja sellele aega kulutada).
Sirged juuksed on täitsa olemas. Kui küsid juuksurilt täiesti sirgeid juukseid, mis ei lähe üldse lokki, siis peaksid need ka saama.

6. Tere! Mul on juuksepikendused juba teist korda, kuid selline küsimus on ikka, et kas tõesti ei tohi juukseid pea alaspidi pesta? Miks?
Kindlasti ei tohi juukseid pesta pea alaspidi. Sellele on väga lihtne seletus: juuksepikendused paigaldatakse juuksekasvu suunas. Kui sa pesed juukseid pea alaspidi, tekib pinge, mille tagajärjel kindlasti katkeb elujõulisi juukseid. Tugevamatel juustel katkeb küll vähem, kuid tegelikult ei tohi pikendused juukseid üldse rikkuda.

7. Päris paljud väidavad, et pikendused kahjustavad oma juukseid. Kas see on tõsi?
Oskamatult paigaldatud juuksepikendused rikuvad kindlasti oma juukseid. Vanasti ei osanud keegi isegi unistada, et pikendusi võib ja peab nii paigaldama, et need ei kahjustaks oma juukseid, kuid tänaseks on asjad arenenud nii kaugele, et kvaliteetjuuksepikenduste valmistajad on mõistnud, et kui kvaliteetsed juuksed on paigaldatud halvasti, siis on tulemus kokku ikka halb. Tootjad investeerivad palju koolitusse ning oma aastatepikkuse kogemuse tulemusena ongi töötatud välja reeglid, millest kinni pidades ei rikuta kliendi oma juukseid. Näiteks üks reegel on, et juuksepikendusi ei tohi paigaldada liiga peanaha lähedale, pikendused peab paigaldama juuste kasvusuunas jne. Muidugi juuste eemaldamine tuleb teha korrektselt ning igati ettevaatlikult. Seda ei tohi teha inimene, kes pole saanud vastavat koolitust. Et kindel olla, et teie juukseid ei rikuta, tuleb veenduda enne paigaldust, kas teie meister on ikka oma ala spetsialist, kes selliseid asju teab!
Väga oluline on ka mitte kanda juukseid kauem kui juuksur soovitab ning loomulikult on omal kohal õige hooldus.

8. Mu juuksed muutuvad väga kiiresti rasuseks, pean iga päev oma juukseid pesema. Kas see mõjutab kuidagi juuksepikenduste panekut? Mul on ka väga õhukesed ja kuivad juuksed, olen proovinud kõiksugu maske, aga mitte miski ei ole aidanud..
Enne juuste paigaldamist tuleks selline fakt kindlasti oma juuksurile ära mainida, et juuksur saaks valida sellistele juustele vastava sulatustehinka, kuid takistuseks see pole. Proovi oma juukseid loputada külma veega, see peaks natukene ikka aitama.

9. Kas keegi teab, kust oleks võimalik osta pähe punutavate juuksepikenduste nö parukat. Seda on raske kirjeldada, aga terve peatäis juukseid, mille saab juuste alla punuda. Kas need ei riku üldse juukseid? Küsin, sest keratiiniga rikkusin juuksed ära ja seetõttu neid enam ei taha ja clip-in on väga tüütud! :)
Kahjuks ei oska ma öelda, kust selliseid juukseid saab.

10. Mul endal on ka õhukesed ja blondid juuksed. Pikendused on peas, kuid kui nende eest ei hoolitse õigesti, siis küll enda juuksed ei jää pärast enam ilusad pärast pikenduste eemaldamist. Pikendused tahavad saada palju maske ja niisutavaid palsameid. Ilma nendeta pole lihtsalt kuidagi võimalik saada neid siidisteks. Katsetanud olen juuksepikendustele mõeldud spetsiaalseid šampoone ja palsameid, igasuguseid salongitooteid, kuid just blondidele ja hapratele juustele on kõige parem Gliss-Kur blondidele juustele mõeldud mask – see on üks parimaid, mida olen kasutanud, teeb koheselt siidiseks ja pehmeks ja isegi pikendused tunduvad nagu omad juuksed. Samuti o nad elujõulisemad. Või äkki keegi siit veel teab milliseid häid maske võiks kasutada? Enda juuksed on ikka väga armetuks jäänud nende pikenduste all.
Paljud poešampoonid sisaldavad vees mittelagunevaid silikoone, mis ladestuvad oma juuste peale. Alguses tunduuvadki juuksed väga ilusad ja siledad ning hästi kammitavad, kuid mingi aja juuksul oma juuksed katkevad silikooni kihtide raskuse all. Kvaliteetsete juuksepikenduste hooldamiseks sobib enamus salongitooteid ning ka blondid toonid on ilusad ja läikivad.

11. Mul on endal ilusad ja paksud juuksed, kuid siiski lasin panna pikendused, kuna soovisin pikemaid juukseid. Kas peale pikenduste ära võtmist võivad mu juuksed olla kahjustatud ja hõredad? Kasutan so cap pikendusi.
Sellele küsimusele vastasin juba 7. küsimuse vastusega.

12. Kas tavaliste sirgendajatega saab endale juuksepikendusi kinnitada?
Seda ma küll ei soovita mitte kellelgi teha, sest sellise tegevuse tagajärjel võib oma juuksed täitsa ära rikkuda. Kuid vastates sinu küsimusele, siis keratiini sa sirgendustangidega saad sulatada küll.

13. Minul on õrnad juuksed ja ma olen mõelnud, et õrnadele/hapratele juustele juuksepikendused ei sobi, kuna oma juuksed on siis koormuse all. Peavad ju “kandma” pikki juuksesalke. Lisaks kinnituskohtadest saavad oma juuksed ikkagi mingil määral kannatada kinnitamisel ja hiljem lahti võtmisel. Kas olete nõus mu väitega või mitte? Ette tänades.
Õrnade ja õhukeste juuste puhul on eriti oluline õige paigaldus. Esiteks tuleb hoolega jälgida, et oma juukseid saaks pikendust kandma koguselt sama palju, kui paks on juuksepikenduse salk. Näiteks, kui juuksepikenduse salgus on 100 karva  siis oma juukseid tuleb võtta ka 100 karva, õhukeste juuste puhul isegi rohkem.
Juuste lahtivõtmisel võib eemaldamisele eelnevaks ööks panna õli ühenduskohtadele ning mitte pesta pead enne juuksurit, see hõlbustab eemaldust tunduvalt.

14. Mul on lühikesed õhemapoolsed ja peene karvaga tugevalt blondeeritud juuksed. Kas pikendused oleksid minu puhul mõeldavad või teeksin juuste olukorra üksnes hullemaks?
Blondeeritud juuste pikendamine ei ole probleem, kuid kui kinnitusi blondeerida hiljem, kui järelkasvu soovitakse värvida, siis see on probleem. Kinnitusi ei tohi blondeerida, kuna valgendusaine sööbib ühenduse sisse ning pikendusi on väga raske eemaldada ilma neid rikkumata. Samuti tekib blondeeritud juustesse tavaliselt tugevaid väikseid pusasi,  mida on väga raske lahti harutada, sest need on ülimalt kuivad ja takkus.

15. Palun jagage näpunäiteid, kuidas juuksepikendusi igapäevaselt hooldada, et vältida nende koledaks muutumist.
Juuksepikendusi ning kinnituskohtade ja peanaha juurest tuleb iga päev harjata spetsiaalse juuksepikendustele mõeldud harjaga. Magades ja tegevustes, kus juuksed tuule käes lehvivad, peaks juuksed panema kergesse patsi, et vältida juuksejuurte pusastumist. Peale basseinis ujumist, sauna, trenni jne. tuleb juuksed korralikult pesta ja kasutada palsamit ning siis tuleb esimesena kuivatada kinnitused fööniga. Õhukeste juuste puhul ei tohi pikendusi kanda üle 3 kuu. Väga pikkade juuste pesemisel soovitame punuda juuksed kergesse patsi. Kasutama peaks kindlasti toitvaid palsameid, maske ning seerumit. Aeg-ajalt tuleks natuke otsi lõigata, piisab mõnes millimeetrist!

16. Tere! Olen kuulnud sellist pikendustest või juuksesalkudest, mida saab külge panna ja kui vaja siis jälle ära võtta. Ehk oskata rääkida, millega on tegu ja kuidas see käib. Kas kodus saab ka selle ära võtta kui vaja ja siis jälle külge panna? Kui palju sellised asjad üldse maksta võiksid? Kuidas hooldada jne.
Selliseid pikendusi nimetatakse Clip-in pikendusteks, tegemist on siis suuremate salkudega, millel on üleval klambritaoline kinnitus. Juuksejuurte juurest tupeeritakse natuke ja klamber koos juustega kinnitatakse selle külge. Tegemist on naturaalsete juustega  mida tuleb hooldada samuti nagu oma juukseid. Maksma peaksid nad 2000-3000 krooni umbes.

17. Mul on lõuani juuksed ja tahaksin teada, kas sellise pikkusega juustele pannakse ka juuksepikendusi ja kui palju neid peab panema, et jääks ka pikkade juuste mulje?
Juuksed peaksid olema vähemalt 10 cm pikkused, et panna juuksepikendused. Siis jääb tulemus loomulik. See, palju salke peab panema, sõltub oma juuste paksusest. Alla 100 salgu selliste juuste puhul tavaliselt ei lähe.

18. Kas tuleb käia ka hoolduses sel ajal, kui pikendused on peas? Või on 3 kuud rahulik aeg ja tuleb tulla alles siis, kui aeg maha võtta?
Great Lengths pikenduste eeliseks on see, et hoolduses ei pea käima. 3 – 6 kuud on rahulik aeg ja siis tuleb midagi ette võtta. Vahepeal oleks muidugi hea käia juuksuris kontrollimas, kas kõik on ikka korras juustega.

19. Räägitakse, et juuksepikendused ei kahjusta juukseid, kuid kui minul olid juuksepikendused ning kui need ära võtsin, olid mu oma juuksed nii elutud ja katkised ning olen suurt vaeva näinud, et neid endiseks saada. (Mul olid siis keratiinkinnitustega ja kõigest 40 tk tihenduse eesmärgil). Olen siiski mõelnud veel juuksepikenduste paigaldamisele, aga ei ole valmis uueks šokiks nende äravõtmisel. Kas on olemas ka sellist moodust, mis tõesti ei kahjusta oma juukseid, et pikenduste äravõtmisel oleks oma juuksed terved ning ei peaks mitu cm otstest ära lõikama?
Vaata vastust seitsmendale küsimusele.