Staarlauljad ja noored meessoost naistearstid missioonil naise tervise eest

Staarlauljad ja noored meessoost naistearstid missioonil naise tervise eest

  Staarlauljad ja noored meessoost naistearstid missioonil naise tervise eest 4. juunil keskhaigla õuel. 4. juunil ootab Ida-Tallinna Keskhaigla oma õuele naisi. Naistekliiniku ees, Ravi tn 18 toimuv 4 meest telgis… Sinu tervisest on missioonist saadetud kontsert-ettevõtmine, kus  neli  noort meest –  Koit Toome, Uku Suviste ning naistearstid dr Gabor Szirko ja dr Konstantin Ridnõi Ida-Tallinna Keskhaiglast räägivad naistele nende tervisest ja pakuvad nii teadmisi kui võimalusi lahendusteks. Eesti tipplauljad on oma kontserdi pühendanud naiste tervisele.  

Staarlauljad ja noored meessoost naistearstid missioonil naise tervise eest 4. juunil keskhaigla õuel.

4. juunil ootab Ida-Tallinna Keskhaigla oma õuele naisi. Naistekliiniku ees, Ravi tn 18 toimuv 4 meest telgis… Sinu tervisest on missioonist saadetud kontsert-ettevõtmine, kus  neli  noort meest –  Koit Toome, Uku Suviste ning naistearstid dr Gabor Szirko ja dr Konstantin Ridnõi Ida-Tallinna Keskhaiglast räägivad naistele nende tervisest ja pakuvad nii teadmisi kui võimalusi lahendusteks. Eesti tipplauljad on oma kontserdi pühendanud naiste tervisele.

„Jagame naise tervise päeval publikule tõepärast teavet, et kuulajad saaksid teha tarku otsuseid oma tervise kohta. Samal ajal on meil avatud tasuta vastuvõtud, et ükski probleem ega küsimus ei jääks käsitlemata. Naise tervise päeval  katsume leida igale küsijale vastuse ja leida talle sobivaid lahendusi. Loodetavasti vähendame sel viisil patsientide arvu ja suurendame tervete ja rõõmsate naiste hulka Eestimaal!“ kõneles nelja mehe ettevõtmisest Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst Gabor Szirko. Dr Gabor Szirko lisas, et naise tervise päeva info puudutab nii soovimatuid rasedusi kui teisi haigusi, mida saab ennetada. „Hoolimata kättesaadavusest ei kasuta rasestumisvastaseid vahendeid kuni kolmandik eesti naistest,“ muretseb Szirko. „Ennetatavate haiguste hulka on lisandumas ka emakakaelavähk, kuna saadaval on vaktsiin, mis kaitseb  vähki tekitavate viirustüvede vastu,“ ütles Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst Gabor Szirko, kutsudes noori naisi päeval osalema.
Naistearst Konstantin Ridnõi lisas, et seesama inimese papilloomiviirus võib põhjustada ka emakakaelavähki ja naha või limaskestade kaudu nakkavaid kondüloome. Need on näsad suguelunditel, milliseid ilmselt keegi ei tahaks kohata.
„Küsimus on selles, et inimene ise ei saagi aru, kui ta on nakatunud inimese papilloomiviirusesse ehk HPV viirusesse, sest see ei põhjusta mingeid kaebusi ega haigusnähte. Ka pole võimalik aru saada, kas su partneril on HPV, sellepärast ongi oluline end vaktsineerida ja kontrollis käia. Teadlik inimene saab end selle viiruse vastu kaitsta.“

Dr Ridnõi lisas, et HPV viiruse vastu on võimalus end kaitsta vaktsiiniga, mis hoiab ära nii emakakaelavähi, samuti saab kaitsta end kondüloomide eest. „Suguelundite HPV-ga võib nakatuda igaüks, kes on seksuaalselt aktiivne, enamus inimesi võivad nakatuda esimese 2-3 aasta jooksul peale suguelu algust – sellepärast ongi oluline, et noored end vaktsineeriksid ja just sellest me räägime naise tervise päeval 4. juunil Ida-Tallinna Keskhaiglas“ sõnas dr Gabor Szirko.

Ida-Tallinna Keskhaigla avab naise tervise päeval 100 naistearstide tasuta nõustamist samaks päevaks ning veel 100 lähiajaks. Nõustamistel on eesmärgiks jagada teavet eeskätt rasestumisvastaste vahendite ja vaktsiinide teemal, soovi korral kirjutatakse rasestumisvastase vahendi retsept. Võimalus on küsida kõiki küsimusi, mis naisi huvitavad. Ka ei ole tasuta nõustamisel kavandatud  naistearsti läbivaatust, kuivõrd paljud naised seda pelgavad. Kui selgub, et naine vajab  arstiabi või põhjalikumaid uuringuid, saab ta arsti soovituse nendele hiljem tulla.

 
Info:
http://www.itk.ee/index.php?article_id=378&page=30&action=article&