Stilist Jevgeni Fokin jagab nõuandeid koolilõpetajatele

8 kommentaari
Stilist Jevgeni Fokin jagab nõuandeid koolilõpetajatele

Paanikahoos – appi, mis ma lõpetamisele selga panen? ei peaks üle hindama, kuid samuti ei tohiks jätta viimasele hetkele valikuid. Situatsioonikoomikat, kus Nõukogude ajal olid kõigil samasugused kleidid või erines ainult vähekene lõige, sest kangas eraldati kõigile sama, siis tänapäeva suures valikurohkuses probleeme ei tohiks olla!

Paanikahoos “appi, mis ma lõpetamisele selga panen?!” ei peaks riietust üle hindama, kuid samas ei tohiks ka valikuid jätta viimasele hetkele. Situatsioonikoomikat, kus Nõukogude ajal olid kõigil ühesugused kleidid või erinesid üksteisest ainult pisut lõike poolest, sest kangas eraldati kõigile sama, tänapäeva suures valikurohkuses enam esineda ei tohiks!

Millises stiilis võiks olla selle kevade lõpukleit?

Kooli lõpukleit peaks olema üldjuhul siiski praktiline ost, ehk seda peaks olema võimalik ka hiljem selga panna. Seega printsessi-kleidid jätame mõneks teiseks korraks. Kuna tegemist on siiski pidupäevaga, siis liigne tagasihoidlikkus ei ole voorus, seega mingeid kindlaid lõike-värvi soovitusi jagama ei hakka. Kuid tonaalsusest siiski võiks eelistada värskeid pastelseid toone! Üldmulje võiks ikka olla plikalik, sest tihtilugu lastakse teha maani kleidid ja nähakse välja nagu vanaema. Kindlasti oleks väga originaalne valik värskelt turule tulnud Tallinn Dolls brändi kleidid, lisainfo www.kalamari.ee

Pikk versus lühike?
Pikk kleit on küll väga ilus ja üdini pidulik, kuid praktilisuse juurde tulles – kus seda hiljem kanda? Seega soovitaksin kindlasti lühikese kasuks otsustada. Lõpukleidi pikkus tegelikult ei olegi nii oluline, pigem on tähtis mäng lõike ning vormiga, kus siis saab vastavalt mängida – kas tuua esile miskit või varjata :)

Millised võiksid olla aksessuaarid?
Aksessuaaride valik oleneb kleidist ja soengust. Kui on kinnisesse soengusse sätitud juuksed, soovitaksin panna rõhku massiivsetele ja efektsetele kõrvarõngastele, mis visuaalselt teevad kandja kaela pikemaks. Haraka-efekti ei soovita (a´la kuhjaks end kõik-võimalike sätendavate ehetega üle)


Mida soovitad poistel selga panna?
Klassikaliste valikutega võib kombineerida julgemaid triiksärke või ka lipse, näiteks tuli värske kollektsioon kitsaid lipse Louis Vuttonil. Kasutatud on julgeid geomeetrilisi mustreid ja neoon-värvigammat tumedal põhjal. Ka hind on suhteliselt OK kõrgmoe brändi kohta, umbes 125£, kuid selline lips on silmipimestavalt stiilne (Vaata näiteks siit!).
Ülikond peaks kindlasti hästi selga istuma, ehk peaks olema kehasse töödeldud. Hiljem saab väga edukalt pintsakut kanda ka näiteks teksade ja vabaaja-jalatsitega. Võimaluse korral võiks lasta ülikond teha ja panna rõhku ka sisevoodrile.

Mari Ojasaar

Sarnased artiklid