Studio 108: Kogenud joogaõpetajad ühendasid jõud

Studio 108: Kogenud joogaõpetajad ühendasid jõud

Kolm kogenud joogaõpetajat avasid Tallinnas uue joogastuudio Studio108, mis asub linna südames Narva mnt 9a. Uues joogastuudios saab õppida nii kriya hathajoogat kui  Studio La Ronda pakutavaid maitrii-kõhutantsu ning flamenkot.

Kolm kogenud joogaõpetajat avasid Tallinnas uue joogastuudio Studio108, mis asub linna südames Narva mnt 9a. Uues joogastuudios saab õppida nii kriya hathajoogat, maitrii-kõhutantsu kui flamenkot.

Olete püsti pannud uue jooga- ja tantsustuudio – “STUDIO108”. Mis eristab seda teistest sarnastest?

Annika: Sellel stuudiol on oma selge süda: õpetus teadlikkusest – kriya (vt.: suvine Buduaar “Sissejuhatus meditatsiooni”).
Nandi: Teadlikkus on õnneliku elu alus. Tänu teadlikkuse kasutamisele avanevad inimesele uued võimalused, millest tal enne võibolla aimugi ei olnud.
Aale-Triinu: Stuudio süda on, jah, autentne õpetus inimesest – ühest küljest väga iidne, samas  täiesti ajatu ja praktiline õpetus, mis tänapäeval kohe vägagi kasutatav on.
Annika: Erinevate tundide koha pealt on meie stuudios paar treeningklassi, mis on iseenesest ka täiesti unikaalsed Eestis. Näiteks Maitrii-kõhutants ja Meditatiivne tants.

Kas saate mõne sõnaga lähemalt kirjeldada nende unikaalsete tantsude sisu?

Nandi: Meditatiivse tantsu tehnika baseerub mitmetel erinevatel traditsioonidel, sufide meditatiivsest liikumisest moderntantsuni. Meditatsiooni liikumises võib praktiseerida väga dünaamilistest ja intensiivsetest kuni aeglaste, lõõgastavate, vaevumärgatavate liigutusteni välja. Mõlemal juhul aga saame võimaluse kogeda argielu saginast erinevat vabadust ja vaikust mõtete taga, millega kaasneb sisemine rõõm.

Annika: Mis on Maitrii-kõhutants? Ühte lausesse kokkusurutuna – NAISELIKKUSE ÕPETUS LÄBI IIDSETE KULTUURIDE.
Tegemist on täiesti uue „tootega“, mis sai tõuke kummalisest seigast – käisime kevadel oma partneriga Pärnus „Tantsupalavikul“ flamencot õpetamas ja seal üks mu endine kõhutantsu õpilane sõna otseses mõttes põlvili nuttis ja palus, et ma tagasi tuleksin (kaks aastat tagasi väsisin nii tantsust kui pidevast sõitmisest erinevatesse linnadesse). Tegin siis suvise eksperimentaalrühma Pärnus, kus lähenesin kõhutantsu õpetamisele täiesti teistel alustel: tund toetub kahele teljele – kriya-jooga õpetusele inimese holistilisest ülesehitusest ja iidse haaremikultuuri äärmiselt kehasõbralikule, peenenergiaid ergastadas ülevoolavaid heaoluseisundeid tekitavale liikumisele. Lisaks jagan tunnis teadmisi teistest kultuuridest – kõigest, mis naisena elada aitab. Alustame läbi helluse ja õrnuse sõpruse loomisest kõige lähemaga – oma keha ja sisemaailmaga. Seda MAITRII (sanskriti k.) tähendabki – headust kõikides aspektides.

Mida veel saab õppida STUDIO108’s?

Aale-Triinu: Läbivaim liin on kriya hatha jooga, mida saab praktiseerida kohe mitmete erinevate juhendajate käe all. Mõned tunnid keskenduvad rohkem lõõgastusele ning stressi vähendamisele tegusa töönädala sees, teised on jälle intensiivsemat laadi – usun, et igaüks leiab endale sobiva. On tunde algajatele ja edasijõudnutele ning võimalus võtta ka eratunde.
Tunniplaanis on muide eraldi ka “meeste-jooga”! On ka jooga-tunnid lapseootel emadele. Ja beebiga emadele pakume samuti mõnusat tegelust kahe kogenud inimese juhendusel.
Lisaks füüsilisele tegevusele on tunniplaanis ka loengud, kuhu samuti kõik oodatud! Teemaks ikka inimese vähemtuntud võimalused jooga-tarkuste valguses.
Annika:
Ideetasandil on väljatöötamisel veel koostöö-projekt Skypargiga – batuuditants ehk “raku rõõmuravi”; tegemist jällegi erinevate teadmiste sünergiaga inimese elu leevendamiseks, aluseks Ameerikas tehtud uurimus, et batuudihüpped mõjuvad peenmassaažina rakutasandil.

Kui tahad parimate joogaõpetajate käe all tantsu või joogat õppida, siis kirjuta annika@laronda.ee  ja vaata ka www.laronda.ee .