Supermodellid kui elavad legendid

Supermodellid kui elavad legendid

Linda, Naomi, Kate, Christy ja Cindy. On möödunud juba 15 aastat ning tänaseni saame neid modelle kutsuda eesnime pidi.  Sõna – supermodellid – ütleb nende kohta kõik.

Linda, Naomi, Kate, Christy ja Cindy. On möödunud juba 15 aastat ning tänaseni saame neid modelle kutsuda eesnime pidi.  Sõna – supermodellid – ütleb nende kohta kõik.

Nad on suurem kui elu, kaunid ja teinekord pisut õeladki. Need naised on saanud lapsi, tõustes seejärel taas tippu ning vallutades ajalehtede esikaasi. Siiski ei ole möödunud nende staarielu ilma plahvatuslike skandaalideta – lisaks piinlikele kõmupiltidele, on nii mõnigi neist deitinud rokkstaaridega, sattunud kaklustesse või lausa oma abilisele mobiiliga virutanud.

Heidame nüüd pilgu supermodellide tegevusse tänapäeva moemaailmas. Ainult selle aasta lõikes oli Linda Evangelista Prada “nägu” ning kahel korral ka Itaalia Vogue’i kaanestaar. Christy Turlington poseeris Escada kampaaniatel, lisaks ka Prantsuse Vogue’i kaanel. Naomi Campbell ilutses kuulsa Vogue black issue kaanel ning napsas ära ka Yves Saint Laurent’ kampaania. Maailm on täis noori modellihakatisi, kes oleks särava karjääri eest nõus andma mida iganes. Kuid miks kipub moemaailm rippuma ikka vanade tegijate küljes, kelle hulgas paljudel on juba lapsed ning kelle palkamine nõuab tohutuid summasid?

Esimene teooria oleks nostalgia. Aastaid tagasi, kui need supermodellid noored olid, said nad võimaluse poseerida maailmakuulsate ajakirjade nagu Elle’i, Vogue’i ja Bazaar’i kaantel. See tõi endaga kaasa modellide kuulsuse. Lisaks sellele oli modellidel iseloomu, mis aitas neil moemaailmaga häid suhteid säilitada.

Praeguses moemaailmas kehtib hoopis teistsugune süsteem – uued noored ja piitspeenikesed modellihakatised saavad oma kaanefoto, kuid enne kui oleme jõudnud nende nime lugemagi õppima, on nad juba teel tagasi Venemaale, Brasiiliasse või Ukrainasse. Moemaailmas on tempo üles kruvitud ning rahvas tüdineb kiiresti. Sageli soovivad inimesed näha moodsalt kondiste ja kahvatute modellide kõrval ka vanu ja klassikaliselt ilusaid modelle, kellest on nüüdseks saanud legendid. Galeriist leiate mainitud supermodellidest ka pilte.

Liisa Ennuste