Supermoodne sülearvuti

Peatselt on turule tulemas uus toode nimega MacBook Air. Imeõhuke laptop mahub ka tavalisse ümbrikusse. Täiesti uskumatute mõõtmetega – kõige jämedam koht on 1,9 cm ja kõige õhem 0,4 cm paks – on tunnistatud maailma kõige õhemaks sülearvutiks.

Laptopis kasutatakse LED taustvalgusega ekraani 13,3''. Lisaks on sülearvutil täissuuruses klaviatuur koos taustvalgustusega ja uus puutetundlik touchpad. Standardis sisaldab MacBook Air 80GB kõvaketast ja kaalub kõigest 1,36 kilo. Kuna kaalu on igalt poolt alla kärbitud, siis puudub CD-DVD draiv, mille saab eraldi seadmena juurde osta. Lisaks sellele on MacBook ilma jäetud ka etherneti võimalusest. Väikese sülearvuti aku peab vastu tervelt 5 tundi.

Sellise imetoote sai Apple valmis tänu Intelile, kes vastavalt soovile tegi 60% väiksema Core 2 Duo protsessori, eksklusiivselt ainult Apple'le.

USA's on toode kohe turul ning oodata on seda ka Eestisse, ca 26 900 kroonise hinnaga. Ning kui soovida MacBook Air'i 64GB välkmäluga, tuleb välja käia 44 900 krooni.

Imepisikesi sülearvuteid on välja lastud ka teiste tootjate poolt. Seega on esitatud küsimus: kas MacBook Air on oma hinda väärt? Disaini poole pealt konkurente ei leidu, kuid hinna ja selle eestsaadava väärtuse suhtes on ka paremaid valikuid. Võrdlusest tuli kõige optimaalsema lahendusena välja Dell XPS M13330, mis eestis on saadaval alates 17 465 – 24 490 kroonini.

Tutvustavat klippi saab vaadata SIIT.

 Allikad: Delfi ja Hinnavaatluse Foorumid

 

 

/Liisa E/