Tallinn Fashion Week: mood+joonistus= moejoonistus

Tallinn Fashion Week: mood+joonistus= moejoonistus

Sel nädalal algab Tallinn Fashion Week, mille raames toimub hulgaliselt põnevaid üritusi. Esimeseks pääsukeseks kavas on vaatamistväärt moefotonäitus Disainigaleriis. Moenädalale antakse väärikas avapauk teisipäeval, 3. novembril Disainigaleriis, kus kell 18.00 avatakse Eesti uue generatsiooni moefotonäitus. Näitusel osaleb on suur hulk enam-  ja vähemtuntud joonistajaid, kes pakuvad  Disainigaleriis vaatamiseks oma viimase aja loomingut. Näituse kuraatorid on Marju Tammik ja Kätlin Kaljuvee. Marju selgitab veidi moejoonistuse ja -illustratsiooni tausta – mis on see “miski”, mis teeb tavalisest joonistusest moejoonistuse?  

Sel nädalal algab Tallinn Fashion Week, mille raames toimub hulgaliselt põnevaid üritusi. Esimeseks pääsukeseks kavas on vaatamistväärt moefotonäitus Disainigaleriis.

Moenädalale antakse väärikas avapauk teisipäeval, 3. novembril Disainigaleriis, kus kell 18.00 avatakse Eesti uue generatsiooni moefotonäitus. Näitusel osaleb on suur hulk enam- ja vähemtuntud joonistajaid, kes pakuvad  Disainigaleriis vaatamiseks oma viimase aja loomingut. Näituse kuraatorid on Marju Tammik ja Kätlin Kaljuvee. Marju selgitab veidi moejoonistuse ja -illustratsiooni tausta – mis on see “miski”, mis teeb tavalisest joonistusest moejoonistuse?

Marju: “Moejoonistus kannab tugevat sõnumit ajahetkest, mil ta loodud on, ja moejoonistuse autor on enamasti seotud moega või õppinud moodi. Heades moejoonistustes on olemas see seletamatu “miski”, mis paneb nad mõjuma ka aastate pärast, halvemad lendavad ajaloo prügikasti. Moejoonistus on alati inimfiguuri-keskne ja hästi tugevalt mõjutatud kunsti, moe, muusika ja graafilise disaini uutest suundadest. Moejoonistus on minu arusaamise järgi samm edasi moefotost, joonistusse saab panna rohkem fantaasiat, kihistusi ja joonistaja isiklikku käekirja”. 

 Näitusel osalevad uute töödega 14 kunstnikku: Anu Samarüütel, Kätlin Kaljuvee, Marju Tammik, Karolin Kuusik, Vassilissa, Merje Rääbis, Eike Einama, Kirill Safonov, Catlin Kaljuste, Marleen Armei, Kati Simpson, Triinu Jõhve, Anna Aksjonova ja Julia Korovina.

Näitus on Disainigaleriis avatud 3.–14. novembrini.