TULP –Rotermann puhkeb õide!

12 kommentaari
TULP –Rotermann puhkeb õide!

Buduaar.ee edastab kolme suvekuu jooksul uudiseid kõigest, mis Rotermanni kvartalis kolme suvekuu jooksul aset leidma hakkab. Rotemanni kvartalis toimub suvel palju tasuta üritusi. Kindlasti tasub minna uudistama esinduskauplustesse ja uutesse avatavatesse söögikohtadesse.
Rotermanni kvartali turundusjuht Andre Poopuu vastab meie küsimustele.

Buduaar.ee edastab kolme suvekuu jooksul uudiseid kõigest, mis Rotermanni kvartalis aset leidma hakkab. Rotemanni kvartalis toimub suvel palju tasuta üritusi. Kindlasti tasub minna uudistama esinduskauplustesse ja uutesse avatavatesse söögikohtadesse.
Rotermanni kvartali turundusjuht Andre Poopuu vastab meie küsimustele.

Rotermanni kvartal– mis see on ja kus see küll asub?

Rotermanni kvartal on uuesti sündinud kuid ajalooline koht, mis asub Tallinna linna südames. Täpsemalt kino Coca-Cola Plaza taga. Rotermanni kvartalil on oma 180 aastase ajaloo jooksul olnud väga sündmusterikas ajalugu.  1829 aastal avas Christian Rotermann tänases Rotermanni kvartalis esimese kaubahoovi, millest  arenes välja mõjukas tööstus- ja kaubanduspiirkond. Tallinna asukoht kaardil ja piirkonna sadamalähedus andis võimaluse õitsvale äritegevusele. Peale II Maailmasõja lõpu kvartalis aga  elu hääbus. Uute ehitus-, arendus- ja renoveerimistöödega alustati üheksakümndate lõpus ja uue sajandi alguses. Tänaseks on arendatavast alast üle poole välja ehitatud ning inimestele ligipääsuks taas avatud.

Mida tähendab Rotermanni kvartaliga seotud  sõnaühend TULP?
Tulp on lühend lausest Tallinna Uue Linna Päevad ning  on oma olemuselt üritustesari , mis toimub paraleelselt ja ka koostöös Tallinna Vanalinna päevadega.

Kuigi Tallinna Uue Linna Päevad (TULP) on selleks aastaks läbi, siis mis on antud sündmuse mõte ja idee?

Eelpool sai mainitud, et kvartal on olnud pikka aega linnarahva jaoks ligipääsmatu ja rahvas on unustanud sellise ilusa koha. Tallinna Uue Linna Päevad on just selline pidupäev, mille raames soovisime sel aastal ja ka järgnevatel aastatel tuua linnarahvast meie kvartaliga tutvuma ja nautima sündmusi. TULP saab olema traditsionaalne sündmus, mis leiab aset ka järgnevatel aastatel koostöös Tallinna Vanalinnapäevade ja festival Treffiga.

Mis suvel Rotermanni kvartalis toimub?
Suvi ei ole ametlikult jõudnud alata, aga oleme juba mitmeid olulisi sündmusi kvartali jaoks ellu viinud – Lastekaitsepäeva tähistamine 1. juunil, eheda Eesti toidu turu avamine Rotermanni kvartalis ja suur pidu TULP. Rotermanni suvi toob veel mitmeid kontserte ja teatrietendusi juba juunikuus – teatrietendus „Kõrts“ ja „Hapnik“, muusikakontserdid bändidelt „Toe Tag“, „Külalised“, Sofia Rubina poolt ja muidugi Tõnis Mägi ja Chalice eksklusiivkontsert Rotermanni väljakul.

Samuti teeme läbi suve regulaarselt „noorte teisipäevi,  samuti perepühapäevad, mil ootame lapsi koos vanematega pea igal pühapäeva keskpäeval kvartalisse pannkooke sööma, teatrietendust vaatama või mänguväljakule mängima. 
Olles aktiivse linnaruumi osa, võtame aktiivselt osa ka laulu- ja tantsupeo programmist, kutsudes nii linnarahvast kui ka kõiki laulupeo lauljad ja tantsijad oma meelt lahutama 30. juuni kuni 4.juuli, mil siin saab igal õhtul tantsu ja tralli erinevate bändide ja muusikute saatel, nimetame antud sündmust ise „Rotermanni simmaniks“.  Juba täna ja ka edaspidi ootame kõiki inimesi toiduturule, mis on avatud neljapäevast laupäevani kella 8.00-15.00.
Turg on ajalooliselt Rotermannile omane, seetõttu oleme eriti uhked turu avamise üle. Olete kõik oodatud turgu külastama või vaadake infot www.rotermanniturg.ee

Lisaks sündmustele, millised tegevused on veel plaanis?
Tegeleme väga aktiivselt toidukohtade avamisega. Juuni alguses avas Rotermanni väljaku ääres end väliterrasil asuv söögikoht „Platz“, mis suveperioodil pakub väliterrassil kehakinnitust ning alates suve lõpust ka maja siseruumes.  Samuti avame täpselt suve keskpaigas cafeteria „Pascucci“, mis on Itaalia tuntud söögikoht, kus pakutakse lisaks kvaliteetsele kohvile ka hommiku ja lõunasööke.
Suve jooksul saavad inimesed kindlasti külastada ka Rotermanni kvartali ajaloolisi hooneid, mis ei ole täna veel renoveeritud. Koostöös partneritega avame vanas ja sopilises Elevaatorihoones tehnikanäitus, kus lisaks ajaloolise hoone sisemusele saab näha nõukogude perioodi auto-mototehnikat.
Kindlasti ootame inimesi suve jooksul ka meie kaubanduspindu külastama. Kui uudised tuntud riidebrändide poodidest Stradivarius ja Pull&Bear Rotermanni kvartalis ei ole moeteadliku inimese jaoks enam uudis, siis viimastel kuudel on meie kvartalis esinduspoe avanud eestimaine meesterõivabränd Gowri, samuti ökokaupu toidulauale, kodule, iluhoolduseks, tervise tugevdamiseks pakkuv “Parim Pood” ning parfümeeria ja kosmeetika pood “Galerii Parfüümid”, kust leiab selliseid brande nagu Chanel, Armani, Boss, Kenzo, Nina Ricci, Gucci, Escada jpt. Ja kindlasti tasub külastada ka just avatud juuksehooldusvahendeid ja kosmeetikat pakkuv HairMail esinduspoodi. Samuti saame rõõmsalt lisada, et kvartali territooriumil on ka ilusalong “Savannah”.
Kui meie armas Tallinna vanalinn on selliseks saanud nagu ta täna on viimase 700 . aastaga, siis Rotermanni kvartal kui uus linnaruum areneb iga kuuga, kui mitte päevadega.
Loe terve suve jooksul uut ja värsket infot ja olete kõik oodatud Rotermanni kvartalisse!