Turismimess Tourest 2008 algab 15. veebruaril

Tourest avatakse pidulikult 15.02.08 kl.12.00. Siis kuulutatakse lavalt välja ka ETFLi aastaauhindade – parima turismiedendaja ja parima turismiobjekti võitjad.

Kolme päeva pärast avatakse Eesti Näituste messikeskuses juba 17. korda rahvusvaheline turismimess TOUREST.

Sel aastal on messigeograafia laienenud: oodata on väljapanekuid eksootilistest riikidest nagu Vietnam, Tai, Indoneesia, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Mehhiko, eestlastele vähetuntud reisisihtidest nagu Gruusia ja Valgevene, aga kohal on ka pikaajalised partnerid Kreekast, Hispaaniast, Türgist, Araabia Ühendemiraatidest (Dubaist) ja paljudest teistest riikidest.

TOUREST 2008 toimub seekord kolmes hallis. Lisaks senistele B- ja C-hallile on nüüd kasutuses "Puhka Eestis" hall (D-hall), mis saab teoks koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse Turismiarenduskeskusega. "Puhka Eestis" hallis on oma väljapanekutega esindatud ligi 180 Eesti asutust ja organisatsiooni, kus külastaja saab tutvuda turismiuudistega kõigist 15 Eesti maakonnast ning valida enda jaoks välja kõige sobivamad pakkumised puhkuseks ja vaba aja veetmiseks Eestis. "Puhka Eestis" halli laval toimuvad toredad Eesti-teemalised mängud ning saab kuulata-vaadata Eesti rahvamuusikuid, teatreid ja taidlejaid.

Peahallis ( C-hall) on messipakkumistega väljas kõik Eesti suuremad reisikorraldajad, juhtivad lennu- ja laevafirmad, mitmed bussifirmad, kindlustused, hotellid, spaad ja paljud teised turismiettevõtjad ja organisatsioonid. Suurel laval toimuvad traditsioonilised 0.- kroonise alghinnaga reisioksjonid, fantastliliste auhindadega mängud ja eksponentide etteasted.

Kokku võtavad TOUREST 2008 eksponendid enda alla Eesti Näituste põhihallide 6747m2 suurusest üldpinnast 3286m2 kasulikku pinda. Mõned turismiettevõtjad tutvustavad end ka välispinnal messikeskuse ees. Ka sel aastal ei ole unustatud lapsi ja lapsevanemaid – B-halli 996m2 on endiselt „Laste maailma“ päralt!

Tourest avatakse pidulikult 15.02.08 kl.12.00. Siis kuulutatakse lavalt välja ka ETFLi aastaauhindade – parima turismiedendaja ja parima turismiobjekti võitjad.

 
/Toimetas: Helena-Reet Ennet, peatoimetaja/