Tutvu tulevikumoega! VAATA GALERIID

Sellest neljapäevast Tallinnas toimuval Teeviida messil näitavad oma loomingut mitmed noored moekunstnikud.

 

Sellest neljapäevast Tallinnas toimuval Teeviida messil näitavad oma loomingut mitmed noored moekunstnikud.

Igal messipäeval alates keskpäevast toimuvad laval erinevad etteasted. Üles astutakse ka moeetendustega ja Mainori Kõrgkooli Disaini Instituut näitab 3. detsembril kokku kuut erinevat kollektsiooni. Buduaar uuris, millised kollektsioonid lavale jõuavad.

„Ulmeline eufooria“ – II kursus. See kollektsioon on fantaasiarikas ja mitte-kantav. Kasutatud erinevaid tehnilisi materjale ja vorme.

„Liist ja lina“ – II kursuse tudengi Triinu Ollemaa kollektsioonis on kasutatud paljude lemmikut linast materjali, mis teeb selle ka mugavaks ja kantavaks.

„Vilve Raadius“ on III kursuse looming ja kollektsioon sisaldab 1960. aastate stiilis trükitud kleite.

Kollektsiooni nimega „Vivi davvero“ on disaininud üliõpilane Elisa Kittunen. Tegemist on valge kudumikollektsiooniga.

 ”La nuit sans fin” tähendab eesti keeles lõputut ööd ja on disanitud Kildu Kariku ja Brita Mikvere poolt. Kollektsioon on taaskasutuse glamuurne väljendus, mis tõestab, et säästlik ellusuhtumine ei pruugi alati peegelduda tagasihoidlikus välimuses. Vastupidi! (Kollektsiooni näidis on ka fotol.)

“Taasmasutus” on taaskasutuse ühiskollektsioon III kursuselt, mis oma nutikate ja kantavate riietega lõbustab publikumi ja inspireerib oma ja ka teiste kappi uue pilguga vaatama. Need disainid tõestavad, et seisma jäänud riietest saab kergelt uue moodsa lemmiku teha.

Kollektsioonid on valminud üliõpilaste endi poolt, noori disainereid juhendavad õppejõud Astri Müül ja Eike Einama.

Rohkem infot www.teeviit.ee

 

buduaar.ee