Tuuli blogi: Lapsed valedel eesmärkidel

Tuuli blogi: Lapsed valedel eesmärkidel

Viimasel ajal, peale emadepäeva on palju kommenteeritud presidendi kõnet, kus ta märkis, et meil on vähe vastutustundlike mehi ning see on ka põhjus, miks alates jaanuarist on sündinud 200 last vähem kui mullu. Kas tõesti me peame meeleheitlikult lapsi hakkama sünnitama, et meie riik edasi püsiks ning nn. äri õitseks?

Viimasel ajal, peale emadepäeva on palju kommenteeritud presidendi kõnet, kus ta märkis, et meil on vähe vastutustundlike mehi ning see on ka põhjus, miks alates jaanuarist on sündinud 200 last vähem kui mullu. Kas tõesti me peame meeleheitlikult lapsi hakkama sünnitama, et meie riik edasi püsiks ning nn. äri õitseks?

Ma olen alati lapsi armastanud, hinnanud nende süütut olekut, oskust olla lihtsalt õnnelik ning rõõmustada tühiste asjade üle. Mõni aeg tagasi hakkasin jälgima nende psühholoogiat ja seda enda peas analüüsima, ma sain aru, et lapsed on parim peegel meile. Nad näitavad, kuidas olla ilma muretsemata, õpetavad meile suhtlemist, armastavad meid tingimusteta ning vajavad meid oma kõige imelisemal moel. Lapsed on parim näide aususest.

Lapsed tulevad maailma armastusest ja nad kasvavad ülesse armastusega – nii see peaks olema. Miks siiski on nii palju vanemaid, kes hülgavad oma lapsed, ei hoia peret või ei tea, mis tähendab lapse armastamine? Miks lapsevanemad keelavad rohkem kui lubavad, miks takistatakse lapsel areneda läbi mängu ja loovuse? Miks me ei aita hädasolevaid lapsi, miks üldse on hädas olevaid lapsi?

See, mida toovad maailma lapsed on võimatu sõnadesse panna – lapsed on inimkonna ja elu alustalade alustalad, mis loovad, ehitavad ja elavad.

Nagu paljud teised, lükkan ka mina ümber väite, et mehed on süüdi meie laste vähemuses. Kuidas saavad mehed süüdi olla? Tõesti, mõnedel meestel puudub vastutustunne. Tõesti, paljud mehed kardavad lapsi saada. Kuid me ei saa neid selles süüdistada, sest mis puudutab lapsi, siis kõik on kahepoolne nagu igas suhtes. Me ei saa väita, et vaid mehed on süüdi, sest märgakem, kui palju naisi on otsustanud valida karjääri laste asemel.

Värskes Eesti Ekspressis väidab kosjakontori looja, et õiged inimesed ei leia üksteist üles. Mehed, kes tahavad lapsi saada ei leia ülesse naisi, kes soovivad samuti lapsi. Laste sooviga naised elavad linnas ja laste sooviga mehed maal. See kõlab mulle veel kummalisema väitena. Mis ajast me peame otsima nagu hullumeelsed inimesi, kellega lapsi saada? Kas tõesti tiksub meil kuklas mingi kell, mis pidevalt annab märku, et meie rong hakkab ära minema? Millal muutus laste saamine meeleheitlikuks sooviks, probleemiks, ootuseks ning kohustuseks?

Lapsed on meie tuleviku võti, seega on kõige suurem armastus, tähelepanu ja hool vaja suunata just neile. Kui me sünnitame lapsi valede tunnete või soovidega siis me ei saa hiljem süüdistada kedagi peale iseenda.

Selle kõige juures on vaja meil suurt rõhku pöörata ka sellele, kuidas vanemad oma lapsi kohtlevad. Värske Eesti Ekspress paljastas ka numbrid laste väärkohtlemise ning väärkuritarvitamiste kohta ning mind jahmatasid need numbrid tõeliselt. Mis paneb ühte vanemat oma last lööma ning talle haiget tegema? Kuidas saab käe tõsta oma lapse peale? Just sellised juhtumid on näiteks, et laste sünnitamine ei ole üks kellatiksumine kuklas, mis on vaja lihtsalt ära teha vaid lapsi tuleb sünnitada õigetel eesmärkidel ning tunnetel. Lapsed sündigu armastusest ning ühisest soovist luua perekond. Perekond, mida hoida ja armastada. Vaid nii püsib meie riik ning maailm edasi, mitte sünnitamiste, kui äriprojektidena.

Kui soovid olla kursis Tuuli teiste kirjutistega ning saada inspireerivaid päevamõtteid, siis liitu Facebook´is selle lehega.